Jak Ariana Grande przygotowuje się do występów? Trener personalny wokalistki zdradził szczegóły

Ariana Grande podczas tegorocznego Video Music Awards pojawiła się na scenie razem z Lady Gagą. Występ był prawdziwą torpedą! Piosenkarka oprócz przygotowań pod kątem muzycznym spędzała dużo czasu na treningach, aby jej sylwetka prezentowała się nienagannie.

Ariana Grande jeszcze na kilka tygodni przed występem podczas VMA 2020 wrzucała zdjęcia do sieci z trwających przygotowań. Magazyn "Shape" po wspaniałym występie gwiazdy skontaktował się z jej trenerem, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wokalistka pracuje nad swoim ciałem. Harley Pasternak ujawnił kilka szczegółów.

 

Ariana Grande nie ma problemu z pilnowaniem właściwej rutyny

Trener personalny Grande podkreślił, że opracowując plan działań dla piosenkarki stawia na ćwiczenia, które będą proste i jednocześnie bardzo efektowne. Pasternak podkreślił, że ceni w Arianie fakt, że zawsze trzyma się swoich postanowień i nie ma problemu z dopilnowaniem zdrowej rutyny, również wtedy, kiedy nie musi przygotowywać się do kolejnego występu.

Wiele moich klientów popada w przesadę, przygotowując się do ważnego występu, po czym, po wielkim dniu porzuca zdrowe nawyki - wyjawił Harley w rozmowie z "Shape".

Pasternak zdradził, że Ariana pilnuje diety, co jednak kompletnie nie stanowi dla niej problemu. Gwiazda uwielbia zupy, koktajle i zdrowe sałatki. Jeśli ma czas, posiłki wykonuje samodzielnie, inspirując się popularnymi książkami kucharskimi.

Co trenuje Ariana Grande?

Pasternak zaznaczył, że trening gwiazdy zwykle zajmuje 30-45 minut i odbywa się trzy razy w tygodniu. Ariana dostaje też pakiet polecanych ćwiczeń do wykonania samodzielnie w domu. Harley zdradził, że każde zajęcia Grande nie może się obejść bez poniższego zestawu pięciu ćwiczeń:

Curtsy Lunge

Do wykonania ćwiczenia potrzebne są dwa ciężarki. Ręce trzymamy wzdłuż ciała, w każdej dłoni trzymamy obciążenie. Następnie robimy wypad nogą w tył w taki sposób, aby skrzyżować ze sobą nogi. Po 15-20 powtórzeniach zmieniamy stronę.

Staggered Stance Deadlift

W tej zmodyfikowanej wersji martwego ciągu nie podnosimy w tył wyprostowanej nogi. Zamiast tego, jedną nogę delikatnie zginamy w kolanie, jednocześnie wypychając biodra do tyłu i pochylając tułów do przodu. Po 15 powtórzeniach zmień nogę.

Adductor Plank

Do wykonania tej wersji deski potrzebujesz stabilnego krzesła lub ławki o takiej wysokości, aby móc ułożyć ciało w linii prostej, utrzymując się na zgiętej w łokciu ręce i nodze opartej o wybraną stabilną powierzchnię.

Active Clamshell

Aby wykonać ćwiczenie kładziemy się na boku w taki sposób, aby złączyć ze sobą kolana, a ciężar ciała oprzeć na ręce, którą zginamy w łokciu. Następnie wypychamy biodra do przodu, unosząc z podłogi pośladki, utrzymując się na ręce oraz kolanach.

The Harley

Ćwiczenie składa się z połączenia dwóch popularnych pozycji. Kładziemy się na macie, w dłoniach umieszczamy ciężarki. Nad kolanami umieszczamy taśmę treningową. Następnie podnosimy tułów z podłogi, wypychając biodra w górę, jednocześnie prostując ręce i podnosząc do góry ciężarki. Wraz z powrotem bioder i tułowia na podłoże, opuszczamy ręce, ustawiając ciężarki za głową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.