Ewa Chodakowska rozprawia się z niewłaściwym podejściem do zdrowego stylu życia. "Na litość boską!"

Na instagramowym profilu Ewy Chodakowskiej pojawił się wpis, w którym trenerka poruszyła wiele ważnych kwestii dotyczących zdrowego stylu życia.

Ewa Chodakowska to specjalistka od zdrowego stylu życia. Na jej instagramowym profilu często pojawiają się wskazówki dotyczące diet i treningów, których efektem ma być między innymi szczupła sylwetka.

Zobacz wideo

Mimo nieograniczonego dostępu do informacji na temat zdrowej i skutecznej utraty kilogramów, wiele osób wciąż żyje niewłaściwymi przeświadczeniami i oczekuje szybkich efektów, sięgając chociażby po bardzo restrykcyjne diety czy inne magiczne sposoby na redukcję masy ciała.

Ewa Chodakowska o zdrowym stylu życia

W swoim najnowszym poście na Instagramie Ewa Chodakowska apeluje, że nie o to tutaj chodzi, a każda droga na skróty prędzej czy później doprowadzi nas do punktu wyjścia, przy okazji negatywnie odbijając się na naszym zdrowiu.

Na litość boską! Trochę dziś pokrzyczę. Nie wrzucaj zdrowego stylu życia do jednego wora z głodówkami, magicznymi pigułkami na schudnięcie, dietami cud, reżimem treningowym ponad nasze normy, presją, wyścigiem, stresem.. etc.. Nic z tych rzeczy nie jest zdrowe! Nigdy tego nie promowałam! - czytamy na wstępie.
 

Dalej Chodakowska porusza bardzo ważny temat - cel i związane z nim myślenie. Utrata kilogramów to przyjemny efekt uboczny zdrowego stylu życia i tak powinno pozostać. Poniżej przytoczyliśmy kilka podanych przez Ewę przykładów na to, jakie cele nie powinny nam przyświecać.

Jeśli zrzucasz zbędne kilogramy dla ciała, to najpewniej wrócisz do poprzedniej wagi! Jeśli zrzucasz zbędne kilogramy dla chłopaka, męża.. żeby wkur... (pardon) sąsiadkę, to najpewniej wrócisz do poprzedniej wagi. Jeśli zrzucasz zbędne kilogramy wywierając na sobie presję, to najpewniej wrócisz do poprzedniej wagi. Jeśli nie zmienisz myślenia, jeśli nie zaczniesz dbać o swoje zdrowie, przede wszystkim dla zdrowia, to będziesz niewolnikiem swojego celu! Otrząśnij się! Piękne ciało to efekt uboczny, a nie wyznacznik sukcesu! Zdrowy styl życia to cel sam w sobie! - tłumaczy trenerka.

Ewa przypomniała też, że każda metamorfoza to historia zmiany życia. Warto mieć to na uwadze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.