Pięć przestarzałych zasad wellness, o których trzeba zapomnieć

Dobre samopoczucie jest podstawą do podjęcia działania. Wellness zwraca uwagę na to, które czynniki wpływają na nas najbardziej. Top lista ulega jednak zmianie - warto wiedzieć, co obecnie jest mitem, a co naprawdę działa.

Na nasze codzienne samopoczucie wpływa szereg różnych czynników. Dieta, ćwiczenia oraz zdrowy sen są niewątpliwie częścią tej listy. Od wielu lat krążą pewne zasady, do których stosowania namawia wiele miłośników wellnessu. Jednak z czasem niektóre hasła tracą na ważności. Czego obecnie NIE powinniśmy stosować?

Przestarzałe zasady wellness, o których trzeba zapomnieć

Jedzenie to paliwo i nic więcej

Nie ma żadnej potrzeby, aby traktować jedzenie, jako coś, co jest tylko złe lub tylko dobre. Katowanie się potrawami, które nam nie smakują, a jemy je tylko dlatego, że "dostarczą energii" mija się z celem. Posiłki należy celebrować, a obecnie możemy korzystać z tylu różnych zdrowych i pysznych produktów, że na pewno znajdziemy coś, co polubimy. Całkowite unikanie niezdrowych przekąsek nie jest konieczne, jeśli dobrze bilansujemy dzienny jadłospis; spokojnie możemy sobie pozwolić na lampkę wina czy wyjście z przyjaciółmi na pizzę.

Musisz ZAWSZE trzymać się wyznaczonego planu działania

W grafiku na dany dzień masz godzinną sesję jogi, ale wolałabyś tego dnia pobiegać? Mieszanie i łączenie różnych form aktywności, w zależności od tego, na co masz ochotę nie jest złe! Wręcz przeciwnie, w ten sposób unikniesz rutyny i zniechęcenia do ćwiczeń. Trening ma pomóc w utrzymaniu sylwetki, ma pomóc w odprężeniu się, a nie być kolejną stresującą nas rzeczą.

Przekąski między posiłkami są złe

Dlaczego słowo przekąska automatycznie kojarzy nam się z odejściem od diety? Jeśli jesteś głodna między posiłkami najwyraźniej twój organizm domaga się dodatkowej porcji energii. Jeśli jednak obawiasz się, że podjadanie może stać się przyczyną dostarczania zbyt dużej liczby kalorii, postaw na zdrowe, ale wciąż smaczne, smakołyki. Jogurt w wersji light z owocami jest równie pyszny!

Musisz być non stop produktywna

 Każdy ma lepsze i gorsze dni. Nie ma nic złego w tym, że akurat tego dnia masz mniej energii do zrobienia wszystkich zaplanowanych rzeczy. Produktywność to wspaniała i ważna zaleta, ale równie ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniego relaksu i odpoczynku. Bez tego nasza produktywność będzie systematycznie spadać. 

Powinnaś wyglądać i zachowywać się w określony sposób

To chyba największa bolączka wielu kobiet. W sieci pojawia się codziennie mnóstwo zdjęć "idealnych" sylwetek. Jednak dla każdej z nas ideał powinien wyglądać inaczej. Nie każdy musi mieć sześciopak,  ważyć konkretną liczbę kilogramów i lubić te same ćwiczenia. Istotą wellnessu jest znalezienie swojej własnej drogi do dobrego samopoczucia. Róbmy to, co sprawia, że czujemy się dobrze!

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.