Jak połączyć jogę z ćwiczeniami abs? To sposób na świetny trening - poprawisz rozciągnięcie i kondycję

Połączenie jogi z pozycjami abs może być dobrą propozycją treningową dla osób, które kochają biegać. Ta ćwiczeniowa mieszanka doskonale wzmocni i rozciągnie mięśnie.

Elementy jogi są wykorzystywane podczas różnych treningów. Z ich pomocą można stworzyć wiele pozycji, które skupiają się nie tylko na rozciąganiu, lecz także poprawieniu kondycji, stabilności oraz wzmocnieniu mięśni. Jak wyglądają zajęcia, które łączą jogę i ćwiczenia abs?

Jak połączyć jogę i ćwiczenia abs? Oto zestaw pięciu pozycji

Trenerka Lindsey Clayton stworzyła ćwiczenia na abs z elementami jogi, na które szczególną uwagę zwrócą wielbiciele biegania. Taka kombinacja pozwoli na rozciągnięcie mięśni, elastyczność oraz lepszą stabilizację ciała, co pomaga w uniknięciu kontuzji wywołanej długim biegiem.

Ćwiczenie 1 - deska z przedramienia

Rozpocznij w pozycji deski na przedramieniu z łokciami bezpośrednio pod ramionami. Utrzymując ramiona w miejscu, zacznij iść stopami w kierunku dłoni, unosząc biodra do pozycji odwróconego V. Gdy stopy zrównają się z dłońmi, wróć nimi do pozycji początkowej.

Ćwiczenie 2 - deska "góra-dół"

Rozpocznij w pozycji deski przedramieniu. Następnie podnieś się na rękach, aż przyjmiesz pozycję planku na wyprostowanych łokciach. Wróć do pozycji wyjściowej, powtarzaj ruchy, za każdym razem zaczynając od innej ręki. 

Ćwiczenie 3 - pies i plank

Zacznij od pozycji psa skierowanego głową w dół. Następnie unieś lewą nogę nad ziemię, kierując lewą nogę w stronę sufitu. Kolejnym krokiem jest przejście jednym ruchem do pozycji wysokiej deski. Aby to zrobić przyciągnij lewe kolano w stronę klatki piersiowej, a następnie wyprostuj nogę w tył i opuść ją do pożądanej pozycji deski.

Ćwiczenie 4 - pozycja okrętu

Usiądź na macie, zegnij kolana i połóż stopy na podłodze. Wyprostowane ręce połóż za sobą. Następnie odchyl się do momentu, aż tułów znajdzie się pod kątem 45 stopni. Trzymając złączone nogi unieś je z podłogi, ręce wyciągnij do przodu i zawieś na wysokości ramion. Skieruj stopy w stronę sufitu, pośladki oderwij z podłogi. Zatrzymaj się na chwilę, po czym wróć do pozycji wyjściowej i powtórz. 

Ćwiczenie 5 - pozycja okrętu ze skrętem

Zacznij w pozycji siedzącej z ugiętymi kolanami, stopami na podłodze i obiema rękami za sobą. Odchyl się, aż tułów znajdzie się pod kątem 45 stopni. Trzymając nogi razem, unieś je z podłogi, wyciągając ręce do przodu na wysokości ramion. Odchyl się do tyłu tak, aby tułów i górna część ciała były ustawione pod kątem 45 stopni. Z zgiętymi łokciami i złączonymi dłońmi, obracaj tułów raz na lewą, raz prawą stronę. 

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.