Elementy jogi są wykorzystywane podczas różnych treningów. Z ich pomocą można stworzyć wiele pozycji, które skupiają się nie tylko na rozciąganiu, lecz także poprawieniu kondycji, stabilności oraz wzmocnieniu mięśni. Jak wyglądają zajęcia, które łączą jogę i ćwiczenia abs?
Trenerka Lindsey Clayton stworzyła ćwiczenia na abs z elementami jogi, na które szczególną uwagę zwrócą wielbiciele biegania. Taka kombinacja pozwoli na rozciągnięcie mięśni, elastyczność oraz lepszą stabilizację ciała, co pomaga w uniknięciu kontuzji wywołanej długim biegiem.
Rozpocznij w pozycji deski na przedramieniu z łokciami bezpośrednio pod ramionami. Utrzymując ramiona w miejscu, zacznij iść stopami w kierunku dłoni, unosząc biodra do pozycji odwróconego V. Gdy stopy zrównają się z dłońmi, wróć nimi do pozycji początkowej.
Rozpocznij w pozycji deski przedramieniu. Następnie podnieś się na rękach, aż przyjmiesz pozycję planku na wyprostowanych łokciach. Wróć do pozycji wyjściowej, powtarzaj ruchy, za każdym razem zaczynając od innej ręki.
Zacznij od pozycji psa skierowanego głową w dół. Następnie unieś lewą nogę nad ziemię, kierując lewą nogę w stronę sufitu. Kolejnym krokiem jest przejście jednym ruchem do pozycji wysokiej deski. Aby to zrobić przyciągnij lewe kolano w stronę klatki piersiowej, a następnie wyprostuj nogę w tył i opuść ją do pożądanej pozycji deski.
Usiądź na macie, zegnij kolana i połóż stopy na podłodze. Wyprostowane ręce połóż za sobą. Następnie odchyl się do momentu, aż tułów znajdzie się pod kątem 45 stopni. Trzymając złączone nogi unieś je z podłogi, ręce wyciągnij do przodu i zawieś na wysokości ramion. Skieruj stopy w stronę sufitu, pośladki oderwij z podłogi. Zatrzymaj się na chwilę, po czym wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
Zacznij w pozycji siedzącej z ugiętymi kolanami, stopami na podłodze i obiema rękami za sobą. Odchyl się, aż tułów znajdzie się pod kątem 45 stopni. Trzymając nogi razem, unieś je z podłogi, wyciągając ręce do przodu na wysokości ramion. Odchyl się do tyłu tak, aby tułów i górna część ciała były ustawione pod kątem 45 stopni. Z zgiętymi łokciami i złączonymi dłońmi, obracaj tułów raz na lewą, raz prawą stronę.