Honorata Skarbek wraca do formy po wakacjach. Jak radzi sobie na siłowni?

Honorata Skarbek jest częstym gościem siłowni, gdzie odbywa zajęcia z trenerem personalnym. Na InstaStories pojawiły się dwa ćwiczenia, które mogą być przydatnym elementem naszego treningu.

Honorata Skarbek kocha aktywność fizyczną, a jednym z ulubionych sposobów na utrzymanie sylwetki jest współpraca z trenerem personalnym Tadeuszem Gauerem, współpracującym z wieloma twarzami polskiego show-biznesu. Powrót do ćwiczeniowej rutyny po wakacjach nie zawsze jest prosty; dlatego taka porcja motywacji może nam się przydać.

Zobacz wideo

Honorata Skarbek odwiedziła siłownię po wakacjach

Jeśli macie problem z zabraniem się za ćwiczenia, tylko spójrzcie na Honoratę - kolejne podciągnięcia na drążku nie stanowią dla celebrytki żadnego problemu. Pozycja zaprezentowana przez Skarbek wymaga mocnych ramion, rąk oraz mięśni brzucha. Podczas unoszenia nóg w górę pracuje praktycznie całe ciało! Następnym ćwiczeniem były pajacyki w pozycji deski, czyli kolejna wytrzymałościowa, wzmacniająca, i wcale nie prosta, figura. Planki w różnych wariantach są jednym z najlepszych ćwiczeń, które pomogą nam w pracy nad sylwetką.

Dlaczego warto podciągać się na drążku?

Trening z drążkiem może przybrać wiele form. Zastosowanie różnych technik pozwala się skupiać na wzmacnianiu i rzeźbieniu wybranych partii mięśni. Głównym celem takiego treningu jest wzmocnienie kondycji, co później pozwala na wykonywanie trudniejszych ćwiczeń. Co ciekawe, podczas podciągania drążek możemy chwytać na trzy sposoby - każdy wariant niesie inne korzyści.

Podciąganie podchwytem

Do przyjęcia tej pozycji, drążek chwytamy w taki sposób, aby widzieć wnętrze swoich dłoni. W tym ułożeniu trenujemy ramiona, a przede wszystkim biceps. Trenujemy również mięsień prosty brzucha oraz najszerszy mięsień grzbietu.

Podciąganie nachwytem

W tym wariancie chwytamy za drążek układając ręce odwrotnie, niż w ćwiczeniu z podciąganiem podchwytem. W tym ułożeniu wzmacniamy plecy, a w szczególności mięśnie grzbietu, obręczy barkowej, czworoboczny. Ćwiczą też mięśnie skośne brzucha. 

Chwyt młotkowy (neutralny)

To najwygodniejsza pozycja, polecana zwłaszcza osobom, które z podciąganiem na drążku dopiero zaczynają. W tym wariancie chwytamy za pręty prostopadłe do głównego drążka. Podczas ćwiczenia pracują m.in. mięsień dwugłowy ramienia oraz mięsień czworoboczny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.