Hilary Duff stosuje dietę makro i cieszy się z jedzenia ulubionych potraw. Na czym polega ten model odżywiania?

Szczęśliwa Hilary Duff wrzuciła na Instagram zdjęcie, które jest najlepszym dowodem na skuteczność stosowanej ostatnio przez aktorkę diety. Jakie są jej główne założenia?

Hilary Duff w celu poprawienia sylwetki kilka tygodni temu postanowiła wypróbować innej niż dotychczas diety. Amerykańska aktorka i piosenkarka pod opieką specjalisty przeszła na dietę makro. Jej założenia są bardzo proste. Duff potwierdza skuteczność wybranego modelu odżywiania i pokazuje efekty na Instagramie.

 

Hilary Duff stosuje dietę makro - oto jej zasady

Zadziwiona efektami gwiazda postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami na Instagramie. Dieta makro pozwala na jedzenie ulubionych choć niekoniecznie zdrowych dla utrzymania idealnej linii, produktów.

Ta dieta naprawdę działa! Nawet wtedy, kiedy jem chleb, czekoladę czy piję wino. Makro naprawdę pomogło mi w utrzymaniu wagi - czytamy na Instagramie Hilary.

Jak to możliwe? Przede wszystkim osoby na diecie makro nie rezygnują z ulubionych potraw, ponieważ liczą dzienne makra, czyli nic innego, tylko liczbę makroskładników. Dobranie odpowiedniego stosunku poszczególnych makroskładników pozwala na cieszenie się z ulubionych dań, jeśli tylko dostarczają właściwe ilości węglowodanów, tłuszczu i białka. Dieta makro skupia się na wyliczeniu dziennej dawki gramów każdego z wymienionych produktów.

Dieta makro - idealny sposób na zbędne kilogramy?

W magazynie "South China Morning Post" pojawiła się wypowiedź specjalisty ds. żywienia na temat diety makro. Tiffany Breeding podkreśliła, że taka kontrola spożywania poszczególnych makroskładników pomaga w maksymalizacji naszego metabolizmu.

Z wiekiem, odchudzamy się rok po roku lub zmieniamy sposób odżywiania. To powoduje pewne zakłócenia w funkcjonowaniu naszego metabolizmu. Licząc makro, staramy się ożywić metabolizm, jedząc odpowiednie rodzaje pożywienia we właściwej ilości - zauważa Tiffany Breeding.

Dieta makro w porównaniu do innych modeli nie jest restrykcyjna, a jej zasady są w miarę łatwe do zastosowania. Kontakt z dobrym dietetykiem pozwoli nam na wyliczenie dobrego stosunku odpowiednich składników i ułożeniu pełnowartościowego menu.

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.