Trzy proste ćwiczenia na nadgarstki, które nie tylko wzmocnią, ale też pomogą zapobiec kontuzji

Nadgarstki to pomijana przy treningach część naszego ciała, która wbrew pozorom czasem się jednak przydaje.

Jeśli filmy akcji czegoś nas nauczyły, to z pewnością tego, że w pewnym momencie życia większość z nas prędzej czy później zawiśnie nad przepaścią na jakimś budynku. Aby przeżyć, potrzebne są mocne nadgarstki. Z tego powodu naprawdę dziwimy się, że są one pomijane podczas treningów.

Nawet jeśli daleko nam do pościgów i wybuchów, nadgarstki mogą przydać się także w życiu codziennym, na przykład do otwarcia słoika, przeniesienia zakupów czy pisania, nie mówiąc już o podnoszeniu ciężarów w siłowni. Poniżej prezentujemy kilka ćwiczeń, które nie tylko pomogą nam wzmocnić nadgarstki, ale też pozwolą zapobiec kontuzjom.

Trening na mocne nadgarstki - ćwiczenie 1

Siedząc lub stojąc, wyciągnij ręce przed siebie. Dłonie skieruj do góry, a następnie w dół. Wykonaj dziesięć powtórzeń. Przy tym ćwiczeniu spróbuj rozluźnić ramiona. Ruch powinien odbywać się tylko w nadgarstkach.

Trening na mocne nadgarstki - ćwiczenie 2

Oprzyj jedną rękę na stole tak, jak do siłowania na rękę. Zaciśnij pięść. Powoli zwalniaj uścisk, rozszerzając palce. Powtórz dziesięć razy, po czym zmień rękę.

Trening na mocne nadgarstki - ćwiczenie 3

Stojąc lub siedząc, trzymaj piłeczkę tenisową (może być nawet ręcznik) z dłonią skierowaną do góry. Ściśnij tak mocno, jak potrafisz i utrzymaj przez trzy sekundy. Powoli zwolnij uścisk. Powtórz dziesięć razy, a następnie zmień strony.

Zobacz wideo

Nie zapominaj o swoich nadgarstkach. Wystarczy, że raz na jakiś czas poświęcisz im kilka minut na trzy proste ćwiczenia, a zauważysz efekty. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem treningu należy wykonać rozgrzewkę. W tym wypadku wystarczy, że chwilę pochodzisz, aby poprawić przepływ krwi w ciele.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.