Dlaczego warto trenować? Przedstawiamy 5 dodatkowych korzyści, których nie oczekujemy w pierwszej kolejności

Aktywność fizyczna niesie za sobą wiele korzyści, których nie zawsze się spodziewamy. W poniższym tekście przedstawiliśmy pięć często pomijanych zalet treningów.

Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na aktywność fizyczną. Najczęściej treningi idą w parze z wyznaczonymi celami sylwetkowymi. Zdarza się, że na początku przygody z fitnessem nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele korzyści niosą za sobą regularne ćwiczenia. Po pewnym czasie możemy się więc mile zaskoczyć.

Żeby nie trzymać w niepewności tych, którzy wolą nie przekonywać się od razu na własnej skórze i potrzebują raczej porządnej dawki teorii, przygotowaliśmy zestawienie dodatkowych zalet płynących z treningów. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić chociaż niektórych z was.

Korzyści płynące z treningów - redukcja stresu i poprawa humoru

Nawet krótka aktywność fizyczna o niewielkiej intensywności pomaga odreagować stres i korzystnie wpłynąć na samopoczucie. Ruch stymuluje w mózgu substancje chemiczne, które mogą sprawić, że się odprężysz, uspokoisz i... uśmiechniesz. 

Korzyści płynące z treningów - wyższa samoocena

Na wzrost poczucia własnej wartości wpływają nie tylko dobre wyniki w uprawianym sporcie i świadomość, że ciężka praca daje realne efekty, ale również wygląd ciała, który zmienia się pod wpływem regularnych treningów.

Korzyści płynące z treningów - lepsze krążenie krwi

Sport wpływa na poprawę krążenia krwi. W wyniku aktywności fizycznej ciało zostaje dotlenione, zwiększa się zdolność serca do pompowania większej ilości krwi. Ruch może również zwiększyć liczbę hemoglobin i objętość krwi. W efekcie zmniejsza się ryzyko chorób związanych z układem krążenia. 

Korzyści płynące z treningów - zwiększenie odporności

Regularne oddawanie się ćwiczeniom czyni organizm odpornym na wiele chorób. Podczas treningu wzrasta prędkość, z jaką białe krwinki docierają do każdej części ciała. Ze względu na wzrost temperatury ciała podczas uprawiania sportu, zmniejsza się szansa rozwoju bakterii.

Korzyści płynące z treningów - wzmocnienie kości

Uprawianie sportu jest korzystne dla wzmocnienia nie tylko mięśni, ale także kości w ciele. Podczas regularnej aktywności zwiększa się ich gęstość, dzięki czemu są w stanie wytrzymać większe obciążenie w przyszłości.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.