Spacer jest dobry na wszystko? Anna Lewandowska zachęca do tej najprostszej formy treningu

Anna Lewandowska przekonuje, że choć spacer jest najmniej wymagającym treningiem, niesie tak samo wiele korzyści, jak każde inne ćwiczenia. Na co zwróciła uwagę trenerka?

Anna Lewandowska w jednym z najnowszych wpisów na blogu, zaczynając od sentencji Sokratesa "Spacer jest najlepszym lekiem człowieka", postanowiła przekonać czytelników do częstszego korzystania z tej formy aktywności fizycznej - choć jest najprostsza, ma wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

 

Anna Lewandowska zachęca do spacerowania

Dziesięć tysięcy kroków - właśnie tyle powinniśmy dziennie chodzić według Światowej Organizacji Zdrowia, aby zapewnić naszemu ciału właściwą dawkę ruchu. W ten sposób m.in. wpływamy na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Lewandowska szczególnie podkreśla wpływ spacerowania na nasze zdrowie psychiczne.

Przede wszystkim pomaga zredukować i zniwelować stres. Szczególnie po całym dniu pracy i obowiązkach jest to świetny pomysł na odprężenie i dotlenienie mózgu. Dzięki temu możecie liczyć też na poprawę jakości snu - pisze trenerka na blogu hpba.pl.

Dlaczego warto spacerować?

Celebrytka wspomina o tym, że regularne chodzenie nie tylko pozwala na spalenie kalorii, poprawę kondycji czy metabolizmu, lecz także działa prozdrowotnie.

Regularne spacery obniżają ciśnienie krwi, zapobiegają chorobom układu krążenia, otyłości i cukrzycy. Potwierdzeniem tego jest badanie przeprowadzone przez czasopismo „Asian Journal of Sports Medicine”, w którym wzięło udział 355 osób, którzy dziennie wykonywali 10 000 kroków. Dzięki spacerom uczestnicy poprawili poziom ciśnienia zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego. Ponadto, wyniki badania wskazują, że zdrowe osoby, które wzięły udział w doświadczeniu, poprawiły kilka czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych - zaznacza Lewandowska.

Anna proponuje także nieco rozbudowaną wersję spacerów, jaką jest nordic walking. Marsz z kijkami poprawi naszą koordynację, wydolność płucną i fizyczną.

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem
Więcej o:
Copyright © Agora SA