Gigi Hadid ujawniła, jak wygląda jej dieta podczas ciąży. Jedno danie zaskakuje

Gigi Hadid promienieje w ciąży. Modelka cały czas pilnuje, aby dostarczać właściwą porcję witamin i minerałów. Jak wygląda jej dzienne menu? Na Instagramie celebrytki pojawił się wpis, który uchylił rąbka tajemnicy.

Gigi Hadid pilnuje zdrowych nawyków żywieniowych, aby utrzymać swoje ciało w odpowiedniej formie. Dużo również trenuje, jak na modelkę przystało. Obecnie jej rutyna uległa zmianie - celebrytka spodziewa się pierwszego dziecka. Dieta jest niesamowicie ważna zarówno dla mamy, jak i malucha. Jak wygląda dzienny jadlospis Hadid? Nowy wpis na Instagramie może być podpowiedzią.

 

Tak wygląda dzienny jadłospis Gigi Hadid podczas ciąży

Gigi bardzo lubi gotować i eksperymentować ze składnikami i przyprawami. Hadid pilnuje, aby w jej diecie było dużo świeżych warzyw i owoców. Na Instagramie pochwaliła się świeżo zebranymi truskawkami z własnego ogrodu. To doskonała przekąska w ciągu dnia.

Gigi Hadid - dieta podczas ciążyGigi Hadid - dieta podczas ciąży Gigi Hadid - Instagram

Menu zostało urozmaicone zdrowymi sałatkami ze świeżą zieleniną i domowym pesto, na talerzu pojawiło się również gotowane jajko, aby nie zabrakło białka. Na obiad Gigi samodzielnie przygotowała sushi w wegetariańskiej wersji; jedzenie surowych ryb w czasie ciąży jest niewskazane. W zamian pojawiło się awokado pełne zdrowych tłuszczy, różne kolory papryk oraz por lub kalarepa. Aby zaspokoić apetyt na słodycze modelka przygotowała... cynamonowe bułeczki. Już samo zdjęcie wygląda bardzo apetycznie!

Gigi Hadid - dietaGigi Hadid - dieta Gigi Hadid - Instagram

Na co powinny zwracać szczególną uwagę przyszłe mamy?

Kobiety w ciąży powinny dokładnie sprawdzać, czy dostarczają odpowiednią ilość poszczególnych składników odżywczych. Jak podaje portal "1000 dni" przyszłe mamy nie powinny pomijać żadnej grupy produktów. Codziennie w jadłospisie powinny pojawiać się produkty zbożowe, warzywa, owoce, nabiał i mięso. Jeśli nasza dieta na co dzień jest uboga w produkty pochodzenia zwierzęcego, prowadzący nas lekarz powinien zadbać o odpowiednie suplementy i ustawioną dietę, aby w menu nie zabrakło żelaza, kwasów omega-3 oraz białka.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska o swojej diecie
Więcej o: