Chcesz znów być w formie? Podejmij 7-minutowe tygodniowe wyzwanie fitness z Jillian Michaels

Siedem minut, siedem dni w tygodniu - dokładnie tyle potrzebujesz według Jillian Michaels, aby poczuć się lepiej i zauważyć pierwsze zmiany w ciele. Oto plan ćwiczeń od popularnej trenerki, która rzuciła wyzwanie.

Jillian Michaels stworzyła dla czytelników "Yahoo Life" siedem treningów na siedem dni tygodnia. Według trenerki, jeśli przykładamy się do pracy, tyle wystarczy, aby poczuć zauważalną różnicę w naszej kondycji. Ćwiczenia przypadną do gustu nawet zapracowanym osobom - wystarczy na nie poświęcić 7 minut dziennie.

 

7-dniowe wyzwanie Jillian Michaels. Plan wyzwania

Tygodniowe serie zajęć Michaels pomagają poprawić swój sprawnościowy potencjał - a wszystko dzięki intensywnym ćwiczeniom, które wykonujemy samodzielnie w domu.

Po siedmiu dniach poczujesz się fantastycznie- mówi Michaels dla Yahoo Life.

Każdy z zaproponowanych treningów jest dostosowany do określonego celu, od wzmocnienia tułowia po pozbycie się nadwagi. Gotowi na wycisk? Oto plan działania na najbliższe siedem dni.

Dzień 1

Pierwszy dzień to trening całego ciała, obejmujący dwanaście ruchów ujędrniających i napinających w ciągu siedmiu rygorystycznych minut. Do wykonania mamy m.in.

  • pompki z klaśnięciem;
  • plank z rotacją i z podciąganiem naprzemiennie nóg do ramion po przeciwnej stronie ciała;
  • nożyce;
  • przysiad sumo, połączony z rozciąganiem ramion;
  • wykrok zakończony klęczeniem;
  • wspinaczkę górską.

Jeśli do tej pory nie poczuliście zmęczenia, resztę ćwiczeń znajdziecie tutaj.

Dzień 2

Drugiego dnia czeka nas zestaw HIIT, który przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu, dzięki temu, że wymaga dużego wysiłku w krótkim czasie.

Dzień 3

Czeka nas łatwiejsza seria ćwiczeń, skupionych na rozciąganiu i regeneracji. Podczas treningu wykorzystajmy piankowy roller do masowania mięśni. Na koniec kilka minut medytacji dla wyciszenia.

Dzień 4

Dzień czwarty minie pod znakiem ćwiczeń na mięśnie brzucha oraz pozycjom, które zapobiegają bólowi pleców. 

Dzień 5

Trening skupia się na wysmukleniu i wzmocnieniu nóg oraz wyrzeźbieniu pośladków.

Dzień 6

Dzisiaj wracamy do treningu HIIT, aby szybko spalić kalorie. Po kilku dniach intensywnych ćwiczeń tym razem na pewno pójdzie nam sprawniej - w naszej kondycji zauważymy pierwsze zmiany.

Dzień 7

Czas na regenerację; wracamy do lekkich pozycji z piankowym rollerem i medytacji. 

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.