Spięte ramiona, obolała szyja i plecy? Pomożesz sobie tym jednym ćwiczeniem

Obolałe plecy mogą skutecznie utrudnić nam życie, zwłaszcza jeśli spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej. Pomóc mogą ćwiczenia - wcale nie potrzebujesz dużo czasu na efektywny trening.

Szybkie rozwiązania mogą zaskoczyć nas swoimi rezultatami. Jeśli chcesz szybko pozbyć się bólu zlokalizowanego w plecach, szyi czy ramionach - pomocne może być to jedno ćwiczenie, które poleca trenerka dla czytelników magazynu "Popshugar"

Jedno ćwiczenie, które rozwiąże kilka problemów

Tamara Pridgett lubi wprowadzać urozmaicenia i szukać nowych rozwiązań do swoich treningów. Przez wiele lat praktyki zauważyła, że jedno ćwiczenie jest szczególnie niedoceniane, a niesie ze sobą wiele dobrego. "T-kręgosłup" jak można roboczo nazwać pozycję wpływa pozytywnie na obolałe plecy, szyję i ramiona, rozciągając zesztywniałe mięśnie. 

T-Spine w pozycji leżącej - tak wykonasz ćwiczenie krok po kroku

  1. Połóż się w linii prostej na lewym boku. Lewą nogę trzymaj w pełni wyprostowaną, zegnij kolano w prawej nodze i umieść ją na wałku z pianki równolegle do ciała. Prawe kolano powinno znaleźć się w pozycji prostopadłej do prawego biodra, tworząc kąt mniej więcej 90 stopni. 
  2. Utrzymując prawe kolano na piance, wyciągnij i połóż prostopadle do ciała lewą rękę, a na niej ułóż prawą. Pilnuj, aby ciało od głowy cały czas znajdowało się w prostej linii. 
  3. Cały czas kontrolując pozycję ciała, oderwij prawą rękę i unieś ją wyprostowaną w górę, pomału przekręcając za nią tułów. Postaraj się, aby prawa ręka dotknęła z drugiej strony do podłogi. Wykonując ten ruch pamiętaj, aby podążać za ruchem ręki oczami.
  4. Obracając ciałem w kierunku prawej ręki pamiętaj, aby zatrzymać się we właściwym momencie tak, by nie odczuwać bólu. 
  5. Gdy osiągniesz punkt końcowy, powoli wróć do początkowej pozycji. Po wykonaniu ośmiu powtórzeń zmień strony.
Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia
Więcej o: