Jogę na plaży poleca Jessica Mercedes i żona Borysa Szyca. Dlaczego warto spróbować takiego treningu?

Ćwiczenie jogi cały czas jest bardzo popularne. Wiele osób chwali sobie spędzanie urlopu na obozach, gdzie trenujemy na świeżym powietrzu. Oto powody, dla których przekonasz się do takiej formy aktywności.

Jessica Mercedes wiele razy zachęcała obserwatorów do różnych form jogi, którą sama ćwiczy od wielu lat. Niedawno blogerka próbowała ćwiczeń na SUP-ie. Justyna Szyc-Nagłowska również nie zrezygnowała z jogi na czas wakacji. Obie celebrytki są zachwycone treningami na plaży. Jakie zalety płyną z takich zajęć?

Justyna Nagłowska ćwiczy jogę na plażyJustyna Nagłowska ćwiczy jogę na plaży Justyna Nagłowska - Instagram

Gwiazdy wybierają jogę na plaży - czy warto?

O wpływie jogi na nasze samopoczucie nie trzeba dużo mówić. Ćwiczenia z tego zakresu odprężają zarówno mięśnie, jak i naszą głowę. Joginka Basia Tworek w rozmowie z magazynem "Elle" namawia, aby wypróbować treningi na świeżym powietrzu:

Przyroda, świeże powietrze, tlen i rośliny mogą – obok asan - stać się dodatkowym środkiem leczącym zestresowany organizm. W przyrodzie układ nerwowy ma szansę wyciszyć się i zwolnić, oddech wydłuża się i pogłębia. W ostatnich latach oddziaływanie natury na organizm człowieka to bardzo modny temat. Powstaje wiele badań i publikacji, z których wnioski można uogólnić w jednym zdaniu: Przebywanie w przyrodzie nas uzdrawia, zwiększa naszą odporność, obniża poziom hormonów stresu i koi skołatane nerwy - podkreśla instruktorka.

Choć na sali ćwiczeń mamy płaską i wygodną powierzchnię, to właśnie zajęcia na powietrzu, a zwłaszcza na plaży, pomogą nam w lepszym wytrenowaniu równowagi.  Warto też zaznaczyć, że joga wykonywana na świeżym powietrzu zdecydowanie lepiej podkręca nasz metabolizm, co pomoże nam w szybszym spalaniu nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Trening na dworze sprawia też, że nasz organizm naturalnie wytwarza witaminę D. To także sposób na problemy z bezsennością - odpowiednia dawka świeżego powietrza pozytywnie wpływ na jakość i długość snu.

Zobacz wideo Jessica Mercedes ćwiczy jogę w nietypowym miejscu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.