Czekają cię wakacje z deską SUP? Zobacz, jakie ćwiczenia wykonywać przed wyjazdem

Dla wielu z nas sporty wodne to nieodłączny element każdego urlopu. Jak się przygotować przed wyjazdem z deską typu SUP? Te ćwiczenia pomogą ci w utrzymaniu lepszej równowagi.

Pływanie na SUP-ie polega na odpychaniu się od wody za pomocą wiosła, stojąc na desce. Sport robi się coraz popularniejszy, a deskę wykorzystuje się również w innych ciekawych dyscyplinach, co mogliśmy zobaczyć na przykładzie Jessici Mercedes, która ćwiczyła jogę unosząc się właśnie na SUP-ie. Jak wzmocnić ciało przed wyjazdem, aby potem lepiej radzić sobie z pływaniem? Oto lista ćwiczeń

Trening wzmacniający przed SUP-em. Dzięki tym ćwiczeniom zachowasz równowagę

Choć stanie na desce i odpychanie się wiosłem może brzmieć dosyć łatwo - ten sport naprawdę wymaga odpowiedniego skupienia i zachowania balansu. Poprawić swoje umiejętności pływania z wiosłem możemy... w domu. Potrzebujemy jedynie wygodnej maty do ćwiczeń

Po pierwsze - dobra rozgrzewka

Odpowiednie rozgrzanie mięśni pozwoli uniknąć kontuzji oraz przygotuje nasze ciało do dalszej pracy. Jakie ćwiczenia nadadzą się przez naszym treningiem?

 1. Chód gąsienicy (10 powtórzeń) - stań prosto z nogami rozstawionymi mniej więcej na szerokość bioder. Następnie opuść tułów i dotknij dłońmi do podłogi. Trzymaj nogi prosto i przejdź dłońmi do przodu. Kiedy znajdziesz się prawie w podporze, zatrzymaj się i małymi krokami przysuń stopy do dłoni. To jedno powtórzenie.
 2. Kot-krowa (10 powtórzeń) - to ćwiczenie zaczerpnięte z jogi. Przyjmij pozycję klęku podpartego, a następnie zrób tzw. koci grzbiet. Później wygnij tułów w przeciwną stronę. To jedno powtórzenie.
 3. Nawlekanie igły (10 powtórzeń) - zacznij od klęku podpartego, następnie przełóż lewą rękę pod klatką piersiową w taki sposób, aby skrzyżowała się z prawą. Połóż lewy bark na macie, a biodra opuść lekko w kierunku pięt. Wytrzymaj w pozycji kilka głębokich oddechów, wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na prawą rękę.

10-minutowy właściwy trening obwodowy

Przed nami plan treningowy, którego wykonanie powinno nam zająć około dziesięciu minut. Po pierwszych pięciu ćwiczeniach robimy minutową przerwę, po czym przechodzimy do drugiej części.

 • Deska - przytrzymaj 45 sekund.
 • Pozycja supermana - 45 sekund.
 • Deska boczna - po 30 sekund na stronę.
 • Russian twist - 30 sekund.
 • Deska na jednym ramieniu, z drugą ręką wyciągniętą przed siebie - 30 sekund na każdą stronę.
 • PRZERWA.
 • Pozycja drzewo - 30 sekund.
 • Pozycja kobry - 30 sekund.
 • Pozycja psa z głową w dół - 30 sekund.

Jak wykonać poszczególne figury z drugiej części artykułu znajdziecie tutaj. Obwód powtórz dwa razy, aby uzyskać pełne 10 minut ruchu. Na koniec pamiętaj o właściwym rozluźnieniu mięśni.

Zobacz wideo Weronika Rosati motywuje do ćwiczeń w domu
Więcej o:
Copyright © Agora SA