Anna Lewandowska zwraca uwagę na żywność dobrą dla mózgu. Co warto włączyć do diety?

Anna Lewandowska zwraca uwagę na to, że prawidłowe funkcjonowanie mózgu zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest dieta. Co włączyć do menu, aby zadbać o dobre funkcjonowanie mózgu?

Anna Lewandowska zamieszcza na swoim blogu wpisy związane z aktywnością fizyczną oraz zdrowym odżywianiem. Trenerka zdaje sobie sprawę, że od sprawnej pracy naszego mózgu wiele zależy. Intensywny tryb życia sprawia, że często zapominamy, aby mu pomóc we właściwym funkcjonowaniu; a pomóc może odpowiednia dieta.

 

Anna Lewandowska o diecie, która wpływa na mózg

Na blogu trenerki pojawił się ciekawy wpis dotyczący tego, co powinniśmy jeść, jeśli chcemy, aby nasz mózg pracował prawidłowo. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele informacji dziennie przetwarza, w ilu procesach bierze udział i jak bardzo jest narażony na bodźce zewnętrzne. Lewandowska wymieniła kilka produktów, które usprawnią jego funkcjonowanie. Co warto włączyć do diety?

Produkty pełnoziarniste

Jak słusznie zauważa Anna, paliwem dla mózgu jest glukoza, do której wytworzenia potrzebne są węglowodany złożone, których odpowiednie ilości znajdziemy właśnie w produktach pełnoziarnistych. Ich dobrym źródłem jest też niełuskany ryż i mąka gryczana.

Owoce jagodowe

Ta grupa owoców zawiera przeciwutleniacze, kwas foliowy, witaminę A, B oraz C, czyli wszystkie składniki, które wpływają pozytywnie na naszą pamięć oraz koncentrację. Warto też wiedzieć, że kwas foliowy bierze udział w produkcji neuroprzekaźników - zachodzące dzięki nim procesy pozwalają odpowiednio dotlenić mózg.

Orzechy włoskie

Składniki wchodzące w skład orzechów włoskich stabilizują pracę układu nerwowego, a także usprawniają pracę szarych komórek. To doskonała przekąska, jeśli jesteśmy narażeni na stres.

Ryby i oleje roślinne

Ryby, zwłaszcza morskie, to jedno z najlepszych źródeł nienasyconych kwasów omega-3, wpływających na zdolność uczenia się oraz pamięć. Kwasy te wpływają również pozytywnie na obniżanie się poziomu stresu.

Jaja

Jajka to prawdziwe witaminowe bomby. Dzięki witaminom, minerałom i innym składnikom odżywczym w nich zawartych, poprawia się nasza pamięć, koncentracja, praca neuroprzekaźników a także nastrój.

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.