Przerwa na kawę? W tym czasie zrobisz efektywny trening wzmacniający całe ciało

Pięć ćwiczeń, dziesięć minut i niski stolik do kawy - tyle potrzebujesz, aby zrobić szybki domowy trening wzmacniający.

Popularna trenerka udowadnia, że do ciekawego i intensywnego treningu naprawdę nie potrzebujemy wiele. Andrei Rogers wystarczył... stolik do kawy w roli podwyższenia i 10 minut, aby na spokojnie wykonać cztery ćwiczenia wzmacniające sylwetkę. Oto dokładna rozpiska udostępnionego przez Andreę minitreningu.

 

10-minutowy trening wzmacniający Andrei Rogers

Ćwiczenie 1 (8-16 powtórzeń na stronę)

Oprzyj ręce na stoliku w ten sposób, aby palce dłoni skierować w stronę ciała. Stopy oprzyj o podłogę w takim odstępie od stoika, aby były nogi były zgięte pod kątem prostym. Następnie, napinając ramiona i podnosząc je w górę, unieś jednocześnie do góry jedną nogę, starając się ustawić ją prostopadle do ciała. Rób skłony, prostując i zginając nogę. Po około 16 powtórzeniach powtórz to samo na drugą stronę. Przy ćwiczeniu pamiętaj również o pracy ramion, które tak samo powinny zginać się w łokciach.

Ćwiczenie 2 (8-16 powtórzeń na stronę)

Ta część treningu polega na przyjęciu pozycji bocznej deski, podpierając ramię o stolik. Po przyjęciu pozycji, unosimy jedną rękę i prostujemy ją, kierując za głowę. Następnie opuszczamy rękę do pozycji wyjściowej. Po 16 powtórzeniach zmieniamy stronę.

Ćwiczenie 3 (16 powtórzeń, po 8 na stronę)

Przyjmujemy pozycję deski z oparciem ramion o podwyższenie. Następnie powolnym ruchem przyciągamy prawą nogę do lewej ręki, wracamy do podporu i powtarzamy ruch, tym razem przyciągając lewą nogę do prawej ręki.

Ćwiczenie 4 (16 powtórzeń, po 8 na stronę)

Stań przed stolikiem i unieś ręce w górę. Następnie napnij mięśnie brzucha, delikatnie zegnij w kolanie lewą nogę, a prawą zatocz w powietrzu koło, lądując stopą na podwyższeniu. Wróć do pozycji wyjściowej ponownie robiąc koło. Po ośmiu powtórzeniach zmień nogi.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.