Monika Olejnik ćwiczy plank z uśmiechem na twarzy. Wyczyny dziennikarki skomentowała Lewandowska

Kondycja Moniki Olejnik robi niesamowite wrażenie. Dziennikarka nie próżnuje nawet na wakacjach. Jej starania zostały zauważone przez Annę Lewandowską.

Monika Olejnik uwielbia aktywność fizyczną, a na jej Instagramie można znaleźć mnóstwo zdjęć oraz nagrań wideo z odbytych treningów. Dziennikarka, dzięki niesłabnącemu zapałowi, zbudowała świetną kondycję. Nawet ćwiczenie deski z odwodzeniem nóg nie stanowiło dla niej najmniejszego problemu. Umiejętności Olejnik nie uszły uwadze Anny Lewandowskiej, która zachwyciła się wyczynem pani Moniki.

Zobacz wideo Monika Olejnik ćwiczy plank z uśmiechem na ustach

Monika Olejnik w formie życia - to ćwiczenie wymaga solidnej kondycji

Każdy kto próbuje nabrać kondycji i wzmocnić mięśnie kiedyś stanie przed wyzwaniem, jakim jest plank, czyli popularna deska. Pozycja ta angażuje do pracy całe ciało, wymaga dobrej koncentracji, cierpliwości i wytrzymałości - już po kilkunastu sekundach osoby początkujące będą miały problem z utrzymaniem dalej przyjętej figury. Jak widać, dla Olejnik nie stanowi to żadnego problemu.

Dziennikarka wykonała jeszcze trudniejszą wersję deski; zamiast pozostać w bezruchu, na przemian odstawiała nogi. Trening Olejnik skomentowała Anna Lewandowska, która również jest pod wrażeniem jej kondycji:

Brawo Pani Moniko! - napisała pod postem Lewandowska. 

Anna Lewandowska komentuje kondycję Moniki OlejnikAnna Lewandowska komentuje kondycję Moniki Olejnik Monika Olejnik - Instagram

A naprawdę jest co chwalić. Aby utrzymać klasyczny plank dłużej niż minutę, potrzeba tygodni pracy nad kondycją. Kolejne rozwinięcia ćwiczenia to jeszcze większa praca i samodyscyplina. Wyczyn Olejnik może zawstydzić wiele osób. Sport dla pani Moniki jest bardzo ważnym elementem życia i jak widać nie są to puste słowa. Z pewnością wykonane przez dziennikarkę ćwiczenie doceni każdy, kto choć raz próbował utrzymać pozycję.

Jak prawidłowo wykonać plank?

Przy próbie zrobienia deski pamiętajmy o kilku zasadach. Po pierwsze - nie utrzymujmy pośladków zbyt wysoko - nasz tułów powinien być wyprostowany i nie przegięty w żadną stronę. Po drugie - rozstawmy ramiona na szerokość bioder. Po trzecie - barki muszą znajdować się dokładnie pod ramionami. Po czwarte - pilnuj, aby pięty, biodra i ramiona były ustawione w jednej linii. Na początek spróbujmy wytrzymać 20-25 sekund, codziennie wydłużajmy pozycję o kilka sekund. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.