Oto najlepsze ćwiczenie na mocne i zgrabne ramiona. Jak je poprawnie wykonać?

Jeżeli chcesz wysmuklić ramiona, musisz skupić się na ćwiczeniu tricepsa. To ćwiczenie jest jednym z najskuteczniejszych, a nie wymaga żadnego sprzętu.

Zastanawiasz się, w jaki sposób wyćwiczyć smukłe ramiona? Jeśli to jest twój główny cel treningowy należy skupić się na ruchach, które przede wszystkim zaangażują mięsień trójgłowy ramienia. Triceps jest największym mięśniem ramienia, który kończy się przy łokciu. Poprawne ćwiczenia pozwolą go wzmocnić, jednocześnie wysmuklając tę część ciała.

Najlepsze ćwiczenie na triceps - krok po kroku

Do wykonania treningu potrzebujesz jedynie stabilnego krzesła lub rogu stołu czy kanapy. Ćwiczenie zacznij od położeniu dłoni krześle i rozsunięciu ich na szerokość barków. Oprzyj ciężar ciała na ramionach, pośladki utrzymuj w powietrzu kilka centymetrów przed krawędzią krzesła. Nogi powinny być ugięte w kolanach, tworząc kąt prosty. Następnie powoli zegnij łokcie, aby opuścić ciało w kierunku podłogi do momentu, aż łokcie utworzą kąt 90 stopni. Pomału wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj kilkanaście powtórzeń. Przy wykonywaniu ćwiczenia, zwróć uwagę, aby:

  • Twoja klatka piersiowa nie była zaokrąglona; staraj się, by pozostała uniesiona i otwarta. 
  • Nie wykonywać ruchów zbyt szybko; wbrew pozorom to nie pomoże, a może wręcz nie aktywować mięśni do właściwej pracy.
  • Schodzić wystarczająco nisko; kiedy łokcie są ustawione pod kątem 90 °, oznacza to całkowity spadek. Niższe opuszczenie ramion może grozić kontuzją.

Dlaczego warto ćwiczyć triceps?

Triceps czynnie bierze udział w poruszaniu ramion, a ćwiczenie spadków działa również na plecy. Jak podaje ekspert dla "Women's Health", powyższe ćwiczenie niesie szereg różnych korzyści:

  • działa na wysmuklenie ramion;
  • ćwiczy i wzmacnia tył ramienia;
  • trenuje klatkę piersiową;
  • wzmacnia mięsień znajdujący się w górnej części pleców;
  • aktywuje mięsień pokrywający górny odcinek żeber.
Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.