Jak bezpiecznie ćwiczyć na zewnątrz podczas upałów? O tym należy pamiętać

Piękna słoneczna pogoda sprawia, że aż chce się trenować na zewnątrz. Jednak przy wysokiej temperaturze należy pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Trenowanie w wysokiej temperaturze może przynieść wiele korzyści, choć jednocześnie wymaga specjalnych środków ostrożności. Kiedy nie przestrzegamy odpowiednich zasad mogą wystąpić zawroty głowy, nudności i prawdziwe wyczerpanie. O czym musimy pamiętać, jeśli planujemy ćwiczyć w upały na dworze?

Chcesz trenować w upał na zewnątrz? Zwróć na to uwagę

Pierwszą rzeczą przez rozpoczęciem trenowania jest szczerość przed samym sobą; jeśli na ogół źle znosimy wysokie temperatury lub dopiero zaczynamy przygodę z ćwiczeniami, przedtem leżąc w domu w pobliżu klimatyzacji, trening na gorącym powietrzu nie będzie dobrym pomysłem. Wskazówek osobom, które decydują się na ćwiczenie podczas gorących dni na zewnątrz, udzielił Jarrod Harrall, lekarz medycyny sportowej z Kolorado, który rozmawiał z magazynem "Mic".

Zacznij od krótkich sesji treningowych

Na początek, aby przyzwyczaić organizm do działania w nowych warunkach, postaw na kilkominutowe serie ćwiczeń. Trening powinien trwać 15-30 minut. Harrall poleca zestaw składający się z 15-minutowego treningu siłowego oraz 30 minut ćwiczeń cardio. Między obiema częściami zrób dziesięć minut przerwy.

Pamiętaj o właściwym nawadnianiu

Specjalista podkreślił, że podczas treningów w wysokiej temperaturze nawadnianie jest niezwykle istotne, nawet jeśli nie czujemy pragnienia. Ludzkie ciało wysyła sygnał pragnienia dopiero w momencie, kiedy stan nawodnienia oscyluje w granicy pięciu procent. Odpowiednia dawka wody wpływa na naszą wydajność. Mówiąc o uzupełnianiu płynów należy podkreślić, że niezwykle istotna jest rola elektrolitów. Jarrod nie poleca kupowanych napojów, które mają w sobie ogromne ilości cukru:

Naturalną dobrą alternatywą dla napojów sportowych jest woda kokosowa, która zawiera niezbędne składniki - tłumaczy lekarz.

Trzymajmy się zatem wskazówek od profesjonalistów i pilnujmy, aby nasza ćwiczeniowa rutyna na świeżym, lecz gorącym powietrzu nie przekraczała odpowiedniego czasu.

Zobacz wideo Model Body Workout. 10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o treningu dla modelek
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.