60-letnia gwiazda brytyjskiej telewizji śniadaniowej udziela wskazówek, jak ćwiczyć. To się nazywa kondycja!

Ruth Langsford od czasu wybuchu koronawiursa postanowiła motywować Brytyjczyków do ćwiczeń w domu, pokazując na Instagramie swoje treningi ze skakanką. Dziennikarka zaskakuje swoją kondycją i udziela obserwatorom cenne wskazówki.

Ruth Langsford podczas rozmowy z jednym z widzów brytyjskiego programu "The Morning" wyznała, że menopauza utrudniła jej utrzymanie ulubionej wagi, z którą wcześniej nie miała żadnego problemu. Dziennikarka nie poddała się upływowi czasu i zaczęła samodzielnie ćwiczyć, dzięki czemu udaje jej się zachować sylwetkę w ryzach. Teraz dzieli się swoimi sposobami na domowe treningi i wyćwiczenie kondycji.

Zobacz wideo 60-letnia Ruth Langsford trenuje skoki na skakance

Ruth Langsford o tym, jak dbać o sylwetkę po 60-tce

Dziennikarka stawia na proste, ale skuteczne metody, które pozwalają jej pozostać w formie. Langsford podzieliła się swoimi niezawodnymi sposobami na łamach "Hello Magazine. Oto najważniejsze z nich.

Pamiętaj o chodzeniu

Ruth pilnuje, aby jej aplikacja w telefonie naliczyła odpowiednią liczbę kroków - codzienny cel to dziesięć tysięcy. Oprócz długich spacerów z psem, Langsford od dwóch lat trenuje... biegi po schodach. 

Przeproś się ze skakanką

Nagrania wideo, na których dziennikarka pokonuje kolejne powtórzenia skoków to prawdziwy hit. Ruth zainwestowała w specjalną skakankę z licznikiem, dzięki czemu może dokładnie zaplanować każdy trening i śledzić postępy - to świetny sposób na motywację!

Właściwe ubranie

To w czym trenujemy jest naprawdę istotną sprawą. Zwróćmy uwagę, aby nasz strój do ćwiczeń był zrobiony z oddychających materiałów. Niedopasowana odzież krępująca ruchy, a co gorsza wykonana ze sztucznych tkanin może nas skutecznie zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności.

Nie lubisz siłowni - trenuj w domu!

Langsford zauważyła, że koronawirus potwierdził, że skuteczne ćwiczenia nie muszą się odbywać na siłowni. W równie skuteczny sposób możemy trenować w domu, korzystając z konsultacji online lub inspirując się ćwiczeniami wrzucanymi na Instagram lub YouTube.

Nie popadaj w rutynę

Choć wyznaczanie sobie planów treningowych jest świetne, Ruth powiedziała, że świetnie się u niej sprawdza przeplatanie różnych ćwiczeń. Dziennikarka oprócz skakanki często korzysta z treningów obwodowych, składających się m.in. z biegów na trampolinie, przysiadów oraz pozycji z wykorzystaniem piłki gimnastycznej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.