Zastanawiasz się nad keto? Akop Szostak podaje powód, dla którego NIE warto stosować tej diety

Dieta ketogenicza obiecuje zrzucienie zbędnych kilogramów w dość krótkim czasie. Jednak nie wszyscy trenerzy i dietetycy uważają, że jest dobrym rozwiązaniem.

Dieta ketogeniczna od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych modeli odżywiania. Jej wierną fanką jest Kourtney Kradashian, która, próbując różnych innych diet, zawsze wracała do sprawdzonego sposobu. Nie wszyscy specjaliści zgadzają się jednak z założeniami keto. Ostatnio swoje wątpliwości wyraził na Instagramie Akop Szostak.

Akop Szostak o diecie ketogenicznejAkop Szostak o diecie ketogenicznej Akop Szostak - Instagram

Akop Szostak o wadach diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna kusi obietnicami o szybkim zrzuceniu kilogramów. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każdemu taki model odżywiania może służyć; zwłaszcza jeśli próbujemy tak wymagającą dietę ustawić sobie bez konsultacji ze specjalistą. Akop Szostak, który na co dzień zajmuje się dobieraniem indywidualnych treningów i diety nie poleca swoim podopiecznym keto. Dlaczego?

Żadna dieta skrajna nie jest dobra! Nie trzeba eliminować u osób zdrowych produktów. Aby schudnąć, wystarczy ograniczyć ich ilość. Moim zdaniem lepiej stosować urozmaiconą dietę, wtedy jest mniejsze ryzyko efektu jojo. Pamiętajmy też, że produkty, które zawierają węglowodany są źródłem witamin i minerałów - komentuje Akop na Instagramie.

Przypomnijmy, że dieta ketogeniczna polega na ograniczeniu spożywania węglowodanów, na rzecz zwiększonej ilości tłuszczów w jadłospisie. Podczas jej stosowania staramy się wprowadzić organizm w stan tzw. ketozy, czyli procesu, podczas którego organizm pobiera energię ze zmagazynowanego w organizmie tłuszczu.  Choć początkowo możemy czuć się świetnie, o 2-3 miesiącach mogą pojawić się problemy z powodu niedoboru witamin. Jeśli będąc na keto odczuwamy:

  • wzmożoną senność;
  • zmęczenie bez wyraźnego powodu;
  • brak apetytu;
  • wzmożone łaknienie.

Koniecznie skontaktujmy się z lekarzem. Te objawy mogą świadczyć o tym, że nasz organizm źle znosi stosowaną dietę.

Zobacz wideo Sylwia Szostak o dążeniu do idealnej sylwetki. "Filmik dedykuję każdemu, kto ma obsesję na punkcie płaskiego brzucha"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.