Cztery ćwiczenia na wzmocnienie rdzenia. Wytrzymaj cały trening - nie pożałujesz!

Wzmocnione mięśnie rdzenia stanowią podstawę do budowania dobrej kondycji. Deska jest jednym z najlepszych treningów, jeśli chcemy wzmocnić tę część ciała, a ćwiczyć możemy w różnych kombinacjach.

Mocny rdzeń to podstawa przy wykonywaniu większości ćwiczeń. Mięśnie, o których mówimy stanowią pewnego rodzaju tarczę, która otacza nasz brzuch. Zbiór tych mięśni odpowiada za właściwą postawę naszego kręgosłupa, utrzymując go we właściwej pozycji. Odpowiednio wzmocniony rdzeń pozwala nam na różnorodne intensywne treningi całego ciała.

Jak ćwiczyć rdzeń? Sześć najlepszych ćwiczeń 

Plank, czyli deska znajduje wiele zastosowań przy pracy nad sylwetką. Jej trenowanie działa również na wzmocnienie mięśni rdzenia. Poniższe pozycje pomogą nie tylko na sam rdzeń, lecz także na szybkie spalenie zbędnych kalorii.

Deska pośladkowa

Przyjmij podstawową pozycję planku, opierając się na przedramionach. Następnie powoli podnieś jedną nogę do góry, przytrzymaj kilka sekund i ostrożnie opuść na miejsce. To samo powtórz na drugą nogę.

Deska boczna

Połóż się na lewym boku, następnie podnieś się na lewym przedramieniu tak, aby łokieć znalazł się w tej samej linii z barkiem. Sprawdź, czy stopy znajdują się jedna pod drugą. Powoli unieś biodra nad ziemię i napnij mięśnie brzucha. Podnoś się do tego momentu, aż bok ciała utworzy linię prostą. Wytrzymaj kilka sekund, a później powtórz to samo na prawą stronę.

Deska z połączeniem figur pies-ptak

Przyjmij klasyczną pozycję deski, a następnie podnieś i wyprostuj w jednym momencie rękę i nogę znajdujące się po przeciwnych stronach ciała. Przytrzymaj pozycję kilka sekund i powoli wróć do figury wyjściowej. Powtórz to samo na drugą rękę i nogę.

Odwrócona deska

Usiądź na macie z wyciągniętymi przed sobą nogami. Dłonie z szeroko rozstawionymi palcami połóż nieco za linią bioder. Palce powinny być skierowane w stronę pleców. Unieś się na rękach do góry, nogi trzymaj prosto, pozostawiając pięty na podłodze. Ściśnij mięśnie brzucha i pośladków, patrz prosto przed siebie. Twoje proste nogi i tułów powinny utworzyć linię prostą. Przytrzymaj pozycję kilka sekund i opuść się na matę. 

Zobacz wideo Sandra Kubicka poleca ćwiczenia ABS. 20 minut pomoże Ci w zbudowaniu mięśni brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.