Halle Berry trenuje nawet na plaży. Aktorka poleca ćwiczenia z taśmami treningowymi - nie bez powodu

Gdy pogoda na to pozwala, Halle Berry przenosi swoje treningi na świeże powietrze. Aktorka jest niezwykle aktywna fizycznie i dzieli się coraz bardziej wymyślnymi sposobami na ćwiczenia. Tym razem postawiła na taśmy oporowe.

Halle Berry jest prawdziwą treningową petardą - chyba nie ma dyscypliny, której by nie próbowała. Aktorka często ćwiczy pod okiem osobistego instruktora, który opracowuje coraz to nowsze kombinacje i układy. Berry niedawno wstawiła na Instagram przyciągające uwagę zdjęcie - w takim miejscu chyba każdy chciałby spróbować swoich sił podczas intensywnego treningu.

 

Piątkowy trening Halle Berry - jak ćwiczyć w stylu gwiazdy?

Halle uczestniczyła w treningu na plaży, powtarzając ruchy pokazywane przez instruktora, który przygotował ćwiczenia z wykorzystaniem taśm oporowych. Berry to twarda zawodniczka - jej kondycja pozwala na naprawdę intensywne zajęcia. Jakie pozycje sprawdzą się najlepiej, jeśli chcemy wypróbować taśmy? Na wstępie ważna informacja - jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z taśmami, wybierz te, których grubość mieści się miedzy 0,4 a 0,6 mm. Grubsze będą stanowić zbyt duży opór dla ciała; te powyżej 0,6 mm nadają się dla zaawansowanych użytkowników.

Ćwiczenia z taśmami - wersja dla początkujących

  • "Monster walk - umieść taśmę nad kolanami, nogi rozstaw na szerokość barków. Ręce złącz ze sobą i podnieś na wysokość klatki piersiowej. Zachowując proste plecy, zrób lekki przysiad. Napnij brzuch i pośladki i zrób kilka kroków odstawano-dostawnych w lewy bok, pilnując, by taśma nie spadła z właściwego miejsca. Powtórz to samo, tym razem robiąc kilka kroków w prawo.
  • Połóż się na macie i zegnij nogi w kolanach. Taśmę zaczep na wysokości ud. Napnij gumę i wypchnij biodra do góry, przytrzymaj kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej, luzując taśmę.

Ćwiczenia z taśmami - wersja dla zaawansowanych

  • Plank z unoszeniem nóg - taśmę umieść nieco wyżej, niż na wysokości kostek. Przyjmij pozycję deski, następnie spróbuj podnieść jedną nogę do góry, rozciągając jednocześnie gumę. Zrób 10 powtórzeń i zmień nogę.
  • Przyjmij górną pozycję deski na wyprostowanych rękach. Końce taśmy umieść w obu dłoniach. Ręce powinny być ustawione na szerokość barków. Następnie wyprostuj lewą rękę w górę, rozciągając taśmę i jednocześnie obracając ciało w lewą stronę. Ciało cały czas powinno tworzyć linię prostą, a wyprostowana ręka znajdować się prostopadle do linii ciała. To samo powtórz na prawą stronę.
Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.