10-minutowy trening cardio. Działa na całe ciało i podkręca metabolizm, a do tego nie wymaga specjalnego sprzętu

Masz mało czasu i wielkie chęci na ćwiczenia? Nic straconego - wystarczy już 10 minut na efektywny trening cardio bez sprzętu. Ten zestaw ma wiele zalet i jest prosty do powtórzenia.

Zachodzisz głowę, w jaki sposób trenować, jeśli masz naprawdę mało czasu wolnego? Do efektywnego spalania zbędnych kalorii naprawdę nie potrzebujesz wielu godzin spędzanych na siłowni. Dobry trening możesz przeprowadzić samodzielnie w domu i to bez sprzętu. Te ćwiczenia cardio są tego najlepszym dowodem.

10-minutowy trening cardio - wypróbuj te ćwiczenia

Na każde z poniższych ćwiczeń poświęć minutę. Po zrobieniu jednego obwodu zrób minutę przerwy, następnie powtórz po kolei wszystkie pozycje. Nastaw wcześniej stoper na dziesięć minut i do dzieła!

Ćwiczenie 1 - bieg w miejscu

Stojąc w miejscu, unoś z podłoża naprzemiennie stopy, starając się utrzymać szybkie tempo przez jak najdłuższy czas. Pilnuj, aby zaangażowane były mięśnie rdzenia, a plecy nieruchome.

Ćwiczenie 2 - boksowanie

Rozstaw stopy na szerokość bioder. Zaciśnij pięści, a następnie wykonuj naprzemiennie ciosy w powietrze, taką techniką, jakbyś miała na sobie bokserskie rękawice.

Ćwiczenie 3 - naprzemienne wykroki do tyłu

Wyprostuj plecy, napnij mięśnie tułowia i połóż dłonie na biodrach, aby zachować równowagę. Wtedy zrób duży krok do tyłu prawą stopą, zginając jednocześnie kolano tak, aż prawe udo ustawi się równolegle do podłogi. Oderwij piętę od podłoża, ale pilnuj, aby kolano nie dotknęło podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na lewą nogę.

Ćwiczenie 4 - szusowanie

Skrzyżuj lewą nogę za prawą i opuść się do półprzysiadu, prawą rękę wyciągnij w bok, a lewą rękę na biodra. Szybko skocz w lewy bok, zamieniając pozycje rąk i nóg - całe ćwiczenie wygląda, jak ruch szybkiego łyżwiarza na zawodach.

Ćwiczenie 5 - wyskoki do gwiazdy

Rozluźnij się i przykucnij na podłodze. Stopy rozstaw na szerokość barków i oprzyj łokcie na zewnętrznej części kolan. Dłońmi dotknij do palców u nóg. Następnie szybkim wyskokiem podnieś się w górę, prostując ręce i nogi tak, aby podczas skoku zrobić gwiazdę. Wyląduj na lekko zgiętych kolanach i wróć do pozycji wyjściowej.

Zobacz wideo Ulubione ćwiczenia Joanny Jóźwik
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.