Cztery najtrudniejsze ćwiczenia na dolne partie ciała. Potrafisz je wykonać? Gratulujemy kondycji!

Nawet podczas domowych ćwiczeń możemy próbować przekraczać swoje bariery i efektywnie wzmocnić całe ciało. Jeżeli wytrzymasz te cztery pozycje - jesteś na dobrej drodze do doskonałej formy!

Jest wiele rodzajów treningów, które pomogą nam szybciej wysmuklić nogi i wzmocnić mięśnie w tej części ciała. Ten zestaw ćwiczeń jest tylko dla odważnych - wykonanie czterech poniższych pozycji wymaga użycia dużej siły.

Cztery najtrudniejsze ćwiczenia na nogi

Odpowiedni trening nóg może ponieść naszą efektywność i równowagę przy wykonywaniu innych ćwiczeń. Poniższy zestaw silnie zaatakuje mięśnie dolnej części ciała - ich wykonanie to naprawdę niesamowity wysiłek. 

Ćwiczenie 1 - wykrok z wyskokiem i ciężarkami

Rozpocznij od umieszczenia jednej nogi z ugiętym kolanem z przodu, na linii kostki nogi, która jest z przodu. Hantle trzymaj w dłoniach, po obu stronach ciała. Następnie podskocz w górę, mocno odbijając się od podłogi, w skoku zmieniając pozycję nóg. 

Ćwiczenie 2 - przysiad bułgarski

To prawdziwe wyzwanie dla pośladków, ścięgien podkolanowych i czworogłowych oraz dla łydek. Rozpocznij od położenia jednej stopy na ławce lub rogu kanapy czy krzesła, umieszczonego za sobą. Trzymaj hantle w dwóch dłoniach z przodu klatki piersiowej. Zrób średni krok do przodu jedną nogą i podnieś tylną stopę, w taki sposób, aby palce cały czas dotykały do podłoża. Wtedy opuść tylne kolano w kierunku podłogi i wróć do pozycji wyjściowej. Zmień nogi i powtórz.

Ćwiczenie 3 - zginanie nóg na piłce treningowej

Ta pozycja przetestuje twoją stabilność i wzmocni dolną część ciała - zwłaszcza pośladki i ścięgna podkolanowe - wraz z mięśniami rdzenia. Połóż się plecami na macie, a stopy oprzyj na piłce w taki sposób, aby nogi były wyprostowane, a kostki na wierzchu piłki. Następnie podnieś biodra z ziemi i trzymaj ciężar ciała na stopach i łopatkach. Zegnij kolana, przyciągając jednocześnie piłkę tak blisko siebie, jak tylko potrafisz, napinając jednocześnie ścięgna podkolanowe. Przytrzymaj i wróć do pozycji wyjściowej, trzymając biodra cały czas w górze.

Ćwiczenie 4 - przysiad przy ścianie

Pamiętajcie to ćwiczenie ze szkolnych lekcji WF-u? Może przynieść naprawdę zaskakująco dobre efekty i wcale nie jest łatwe do wykonania! Oprzyj ramiona i dolną część pleców do ściany, kolana zegnij pod kątem 90 stopni. Przytrzymaj jak najdłużej. Pozycję możesz utrudnić, używając ciężarków - parę hantli przytrzymaj na wysokości ramion lub przyciśnij do ściany nad głową - nie zapomnij o głębokim oddychaniu.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.