Kate Hudson ćwiczy jogę z niespełna dwuletnią córką. Nie jest łatwo!

Domowy trening przy małym dziecku może wydawać się niemożliwy do zrealizowania. Kate Hudson radzi sobie świetnie i udowadnia innym mamom, że można połączyć ćwiczenia ze wspólną zabawą.

Kate Hudson nie ma problemu, aby publicznie podzielić się z fanami informacją, że przybyło jej parę kilogramów. Aktorka w ten sposób często motywowała do treningów zarówno obserwatorów, jak i samą siebie. Hudson kocha aktywność fizyczną, a domowe treningi to codzienność. Ostatnio podczas porannej jogi aktorce towarzyszyła najmłodsza córka, która z ochotą ćwiczyła razem z mamą.

Zobacz wideo

Kate Hudson ćwiczy jogę z niespełna dwuletnią córką

Po urodzeniu Rani Rose aktorka zmagała się z nadprogramowymi 11 kilogramami. Kate szybko udało się wrócić do formy, dzięki regularnym ćwiczeniom i odpowiedniej diecie. Teraz Hudson stara się pilnować obranego planu i nawet domowa izolacja nie jest wymówką od treningów. Chociaż małe dzieci mogą wydawać się dość kłopotliwe przy organizowaniu domowych ćwiczeń, gwiazda świetnie sobie poradziła, zachęcając córkę do wspólnej zabawy. Poranna joga upłynęła na rozciąganiu i wspólnym śmiechu.

Joga z małym dzieckiem - jak to pogodzić?

Ćwiczenie jogi jest dosyć specyficznym rodzajem treningu, do którego mogą dołączyć nasze dzieci - i to już od najmłodszych lat! Oto kilka pozycji, które mogą zostać wykonane wspólnie przez mamę i jej pociechę.

Ananda Balasana – szczęśliwe dziecko

Połóżmy się na plecach na macie, nogi zginamy w kolanach i przyciągamy do klatki piersiowej, wypychając w górę stopy. Dziecko trzymamy między stopami na wyprostowanych rękach.

Adho Mukha Svanasana - pies z głową w dół

Tę pozycję widzimy w pierwszych sekundach nagrania Kate Hudson. Podczas, gdy mama stara się stanąć na wyprostowanych nogach i rękach, pochylając głowę w stronę podłogi, córka lub syn staje się dodatkowym utrudnieniem, zaczepiając się o nogi mamy na wysokości kolan. Kate przechodzi następnie pomału do kolejnej pozycji, czyli psa z głową w górę, cały czas utrzymując dodatkowy ciężar, który wzmacnia pracę mięśni.

Savasana – pozycja odpoczynkowa

Kładziemy się na plecach, prostujemy nogi i ręce, układając je wzdłuż ciała. Dziecko umieszczamy na brzuchu i wspólnie ćwiczymy głębokie oddechy. To dobra pozycja na zakończenie treningu i wspólny relaks.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.