Anna Lewandowska opowiedziała o sposobach na odpoczynek. "Regeneracja nie musi być w 100% pasywna"

Trenerka poruszyła ważny temat związany z dniami wolnymi od treningów. Okazuje się, że zdecydowanie lepszym sposobem na regenerację są różne formy aktywnego wypoczynku.

Na instagramowym profilu Anny Lewandowskiej pojawił się post, w którym trenerka poruszyła istotny temat odpoczynku, o którym często zapominamy, a jak już pamiętamy, to wykorzystujemy wolny czas w sposób, który nie jest dla nas najzdrowszy. 

Zobacz, co Anna Lewandowska mówi na temat samoakceptacji:

Zobacz wideo

Anna Lewandowska na temat regeneracji 

Anna Lewandowska odpowiedziała na pytanie, jaki rodzaj odpoczynku jest dla nas najlepszy. Możliwości jest wiele, szczególnie, jeśli pamiętamy, że regeneracja nie musi być wyłącznie pasywna. 

Mówiąc o odpoczynku, większość z nas w pierwszej kolejności pomyśli o “wygodnej kanapie z pilotem w ręku, lodach - no w końcu lato albo weekendzie pełnym słodyczy i fast foodów. W sumie należy się po tygodniu harówy, co nie?!” Oczywiście jest to jedna z możliwości spędzenia dnia bez treningów, ale czy na pewno najlepsza (czyt. najzdrowsza) dla Ciebie? - rozpoczęta trenerka w swoim wpisie.

Lewandowska podała alternatywę dla pasywnego odpoczynku - oczywiście chodzi o wypoczywanie w sposób aktywny. 

Regeneracja nie musi być w 100% pasywna. Jeśli w dniu wolnym masz poczucie, że zmarnowany czas można było lepiej spożytkować - spróbuj wykorzystać możliwości odpoczynku aktywnego. Umówmy się, każdy ma swój powód do trenowania, swój cel. Nie wszyscy trenują w oczekiwaniu na szybką utratę wagi, zwłaszcza, kiedy ta stoi jak zaczarowana. Zróżnicowanie to u mnie słowo klucz - odkąd pamiętam, nie odkąd to się stało modne. Wiecie o tym - dodała Anna Lewandowska. 

Z dalszej części wpisu możemy dowiedzieć się, że najważniejszą zasadą aktywnej regeneracji jest zróżnicowanie jej względem sportu, który uprawiamy na co dzień. Pamiętajmy, że odpoczynek ma dawać przede wszystkim przyjemność, nie wymuszać presję czy prowadzić do przetrenowania. Jak czytamy na profilu "Lewej", regeneracja powinna odbywać się w warunkach tlenowych, bez wchodzenia w wysoki próg tętna i angażować duże grupy mięśniowe, najlepiej inne niż te w codziennej aktywności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.