Ewa Chodakowska o swoich sposobach na utrzymanie sylwetki. "Ciało to wizytówka mojej pracy"

Ewa Chodakowska wspiera wiele kobiet w dążeniu do wymarzonej figury. Jej treningi oraz plany dietetyczne, opracowywane ze specjalistami, mają wiele zwolenniczek. W jaki sposób sama Chodakowska pilnuje formy?

Ewa Chodakowska zdradziła na Instagramie swoje sposoby dbania o sylwetkę. Trenerka podkreśliła, że jej myślenie i praca nad ciałem oraz cele zmieniały się wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat. Od kiedy Ewa rozpoczęła zawodowo zajmować się treningami wiedziała, że jej figura niejako stanie się wizytówką ćwiczeń, które proponuje swoim podopiecznym. Co na co dzień trenuje Chodakowska?

Ewa Chodakowska - o dbaniu o sylwetkęEwa Chodakowska - o dbaniu o sylwetkę Ewa Chodakowska - Instagram

Ewa Chodakowska o tym, jak zmieniało się jej podejście do ciała

Chodakowska od około 15 lat zajmuje się układaniem treningów, a aktywność fizyczna zawsze była bardzo ważna, choć kiedyś nie ćwiczyła tak regularnie. Ewa szczerze wyznała, że z wiekiem zmieniło się jej podejście to wyglądu:

Kiedyś chciałam mieć ośmiopak i miniprocent tkanki tłuszczowej. Teraz chcę mieć dupsko, biodra, więcej w udach, bez cienia cellulitu, i płaski brzuszek,  a przy tym koniecznie smukłe ramiona. Na przestrzeni lat moje ciało się zmienia, idę zawsze w tym kierunku, który obieram. Efekty nigdy nie stanęły w miejscu. Moje ciało to wizytówka mojej pracy - komentuje trenerka na Instagramie.

Choć podejście do kwestii wagi i rozrostu mięśni u Chodakowskiej uległo zmianie jedno jest pewne - ćwiczenia są zawsze stałym i bardzo ważnym elementem jej życia.

Jak trenuje Ewa Chodakowska?

Wiele czujnych obserwatorów trenerki zadaje pytania, co jeszcze ćwiczy celebrytka, że jej ciało prezentuje się w ten sposób. Chodakowska przyznała, że... nie stosuje niczego innego, oprócz opracowanych przez siebie treningów. Wśród najbardziej polecanych ćwiczeń wymienia:

  • bodyweight - czyli trening wykorzystujący nasze ciało w roli obciążenia;
  • treningi kondycyjno-wzmacniające, które spalają maksymalną liczbę kalorii;
  • treningi funkcjonalne;
  • pilates, który wzmacnia i modeluje;
  • jogę regenerującą i wzmacniającą;
  • trening z taśmami oporowymi, który zaliczamy do zajęć siłowych;
  • trening siłowy z kettlami.

Oprócz wymienionych planów treningowych bardzo ważna dla Ewy jest też oczywiście odpowiednio dobrana dieta, która bierze pod uwagę, jakie ćwiczenia wykonaliśmy danego dnia. W ten sposób dostarczamy organizmowi paliwa oraz witamin, które wzmacniają mięśnie. Chodakowska na koniec podkreśla rolę regeneracji, dzięki której nigdy nie miała żadnej kontuzji.

Nigdy nie trenowałam więcej, niż 45 minut dziennie - max 6 razy w tygodniu, pod warunkiem, że śpię 8 godzin i czuję się zregenerowana - dodaje celebrytka.

To ważne słowa dla wszystkich trenujących - pamiętajmy, że przy intensywnych ćwiczeniach regeneracja, odżywianie i odpowiednia dawka snu stanowią podstawę do dalszej pracy nad formą.

Zobacz wideo Czy Ewa Chodakowska i Anna Starmach czasami mają dosyć sławy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.