Cztery ćwiczenia na świetną rozgrzewkę. Rób je przed każdym treningiem

Właściwe rozgrzanie ciała przed treningiem jest niezwykle ważne, jeżeli zależy nam na szybkich efektach i braku kontuzji. Rozgrzewkę można urozmaicić na wiele sposobów - oto propozycja popularnej na Instagramie trenerki.

Rozgrzewka - niby każdy pamięta, że robimy już od czasów szkolnych, to zdarza się nam zapominać o tym, jak jest istotna. Od dokładnego rozgrzania mięśni i pobudzenia stawów do pracy zależy powodzenie całego treningu. Alexia Clark, znana fitinfluencerka, pokazała niedawno na Instagramie przykładowe ćwiczenia, które w roli rozgrzewki sprawdzą się idealnie.

 

Rozgrzewka z Alexą Clark - proste ćwiczenia idą w parze z dobrymi efektami

Ćwiczenie 1 (30-60 sekund w każdą stronę)

Rozstaw nogi w dużym rozkroku - szerzej, niż szerokość bioder. Wykonaj przysiad, zachowując prostą linię pleców. Po wyjściu z przysiadu, zrób ramionami porządne krążenie do tyłu, tak aby wyprostować ręce w łokciach. Powtórz przysiad i zrób krążenie ramionami do przodu.

Ćwiczenie 2 (30-60 sekund na każdą stronę)

Zwiększ rozkrok, następnie przenoś ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą nogę, zginając ją w kolanie, a drugą pozostawiając prostą. W momencie, gdy obie nogi są proste, skrzyżuj ramiona. Wykonując przysiad na jedną ze stron - wyprostuj ręce ustawiając je równolegle do podłogi.

Ćwiczenie 3 (30-60 sekund)

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujesz taśmy treningowej lub grubego sznurka. Złap taśmę rękoma za oba końce, tak aby porządnie ją napiąć. Wykonuj pajacyki, cały czas utrzymując napiętą taśmę lub sznurek, podnosząc i opuszczając ramiona.

Ćwiczenie 4 (30-60 sekund w każdą stronę)

Ponownie rozstaw nogi lekko szerzej, niż na szerokość bioder. Dłonie umieść na wysokości linii brody. Wykonaj przysiad, w momencie zejście w dół wypchnij prawą rękę w lewą stronę, jednocześnie skręcając w tę stronę ciało i wykonując cios. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz te same ruchy, tym razem wykonując obrót w prawą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.