Rosyjskie pompki. Jak wykonać i dlaczego warto je ćwiczyć? Już jedno powtórzenie to niesamowity wycisk

Tradycyjne pompki stały się dla ciebie zbyt proste? Proponujemy ich rozbudowaną wersję - to trudne do wykonania, nawet dla największych entuzjastów.

Pompki to ćwiczenie, do którego wiele osób ma mieszane uczucia. Z jednej strony daje naprawdę świetne efekty, z drugiej - nie jest proste i wymaga użycia odpowiedniej siły. Jeżeli jesteś wielbicielem treningów i szukasz urozmaicenia, które wyciśnie z ciebie siódme poty - rosyjskie pompki mogą być doskonałym pomysłem. Jeżeli dasz radę je wykonać.

Rosyjskie pompki - dlaczego są takie trudne?

Ćwiczenie tak naprawdę składa się z połączenia dwóch pozycji, które oddzielnie nie stanowią takiego problemu. Jednak ich połączenie już nie jest takie proste. Rosyjskie pompki polegają na połączeniu klasycznej wersji tego ćwiczenia z deską, wykonaną na przedramieniu. Wykonując trening musisz przejść płynnie pomiędzy tymi dwiema pozycjami.

Rosyjskie pompki - wykonanie krok po kroku

  1. Przyjmij pozycję deski, umieszczając ramiona bezpośrednio pod dłońmi, na linii nadgarstków.
  2. Opuść ciało do pompki, zatrzymując się minimalnie nad podłogą, tak by klatka piersiowa nie dotknęła do ziemi.
  3. Odchyl ramiona do tyłu, unosząc się cały czas kilka centymetrów nad podłogą, w taki sposób, aby bark znalazł się na wysokości dłoni.
  4. Wróć do tradycyjnej pozycji deski na przedramieniu.
  5. Wróć do deski w wysokiej pozycji.
  6. Zrób pompkę.
  7. Powtórz!

Rosyjskie pompki - efekty

Choć ćwiczenie jest naprawdę trudne - warto spróbować, dołączając do naszego standardowego treningu choćby jedno powtórzenie. W ten sposób wzmacniasz kondycję, ujędrniasz ramiona, ćwiczysz barki, jednocześnie wzmacniając praktycznie wszystkie mięśnie tułowia. Poprawne wykonywanie rosyjskich pompek pozwoli szybko zauważyć, że wzmacniamy całe ciało.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.