Ewa Chodakowska podzieliła się przepisem na fit lody! Jednocześnie przestrzegła przed większością sorbetów

Na instagramowym profilu Ewy Chodakowskiej pojawił się pyszny sposób na upalne dni. Trenerka podzieliła się przepisem na domowy sorbet.

Ewa Chodakowska nie ukrywa, że lubi dobrze zjeść. Wśród jej przepisów często możemy znaleźć zdrowsze wersje znanych i lubianych przez nas potraw. Tym razem trenerka podzieliła się czymś wyjątkowym. Na swoim instagramowym profilu udostępniła przepis na lody w wersji fit.

Zobacz wideo

Jednocześnie Ewa przestrzegła przed lodami, które chętnie kupujemy w upalne dni. Choć sorbety ze sklepu mogą sprawiać wrażenie zdrowszej opcji, często kryje się w nich masa cukru i... znikoma ilość owoców.

Latem wcinasz mnóstwo lodów? Jednak większość z nich zawiera tony cukru! Wiesz, że kupione sorbety składają się nawet w ¼ z cukru! Myślisz, że jesz zamrożone owoce, a tak na serio to cukier z wodą, syropami czy dodatkami (np. barwnikami). Dlatego czytaj składy produktów, wybieraj mądrze i najlepiej zrób sama swoje sorbety. Nie zostawiam Cię z pustymi rękami.

Dobrze jest zrobić własne sorbety w domu. Najlepiej z przepisu Ewy Chodakowskiej, który zamieściliśmy poniżej.

Przepis na sorbet pomarańczowo – granatowy (2 porcje, 1 porcja 212 kcal)

Potrzebne składniki:

  • Ziarna granatu – z ok. 3 całych owoców (300 g)
  • Sok świeżo wyciśnięty z pomarańczy – (100 g)
  • Wiórki kokosowe – 2 łyżki (20 g)
  • Mięta świeża – 4 łyżki

Sposób przygotowania:

Wyjmij ziarna z granatu i przetrzyj je przez sitko. Uzyskany sok wymieszaj z sokiem z pomarańczy, miętą i wiórkami kokosowymi. Następnie przełóż wszystko do pojemniczków na lody i zamroź.

Czas przygotowania: 15 minut + minimum 4 godziny mrożenia.

Przypomnijmy, że przepis pochodzi z książki autorstwa Ewy Chodakowskiej FIT & SWEET, która jest pełna podobnych pomysłów na zdrowe desery. 

Smacznego!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.