Jak wytrwać na diecie ketogenicznej? Sprawdźcie wskazówki od Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian jest fanką keto, która pozwala jej pozostać w formie i cieszyć się szczupłą sylwetką. Celebrytka udzieliła kilku wskazówek, jak wytrwać na diecie.

Kiedy Kourtney Kardashian po raz pierwszy przeszła na dietę ketogeniczną wiedziała, że odnalazła swoją dietę idealną, która pozwoli jej w utrzymaniu wymarzonej sylwetki. Podczas wybuchu pandemii i przymusowej domowej izolacji celebrytka postanowiła nieco spuścić z tonu i poluzować rygorystyczne przestrzeganie ulubionego modelu odżywiania. Po kilku miesiącach Kourtney postanowiła wrócić do starych sposobów, a dla swoich fanów ma kilka wskazówek, jak wytrwać na diecie keto.

 

Kourtney Kardashian poleca dietę ketogeniczną i dzieli się cennymi radami

Wytrwanie w przestrzeganiu diety czasem może okazać się trudniejsze, niż zakładaliśmy. Jeżeli planujecie przejście na dietę ketogeniczną zobaczcie, jakie rady ma jej najwierniejsza fanka.

Rozpoczęcie keto nie jest trudną częścią. Zwykle jestem podekscytowana i nie mogę się doczekać tego, jak się na tym czuję. Wytrwanie w niej jest najtrudniejsze - wyznaje Kourtney na łamach magazynu "Poosh".

Jakie są jej sposoby na trzymanie się przyjętego planu?

Dzień dla siebie

Tak Kourtney określa dzień, w którym pozwala sobie na cheat meale. Codzienne przestrzeganie restrykcyjnej diety może być przytłaczające, a czasem nawet niemożliwe. Dokładne zaplanowanie posiłków pozwala Kardashian na odejście od planu w ważne dni, takie jak urodziny czy świętowanie czwartego lipca. W ten sposób celebrytka może się poddać przyjemnościom i świętowaniu bez wyrzutów sumienia.

Zdrowe i pyszne przekąski

Kourtney nie wyjdzie z domu, jeśli nie przygotuje sobie prostego koktajlu na wynos. Zdrowe smoothie w wersji keto składa się z awokado, mleka migdałowego i porcji białka. Gwiazda pilnuje, aby zawsze mieć przy sobie przekąskę w wersji keto; mogą to być orzechy pekan lub orzechy włoskie. Szybką sycącą potrawą jest również awokado skropione oliwą z oliwek, z dodatkiem soli i pieprzu - zdrowe tłuszcze sprawią, że dłużej poczujemy się syci.

Octowa mieszanka na zmniejszenie apetytu

Wytrwanie na diecie jest szczególnie trudne, gdy przebywasz z ludźmi, którzy nie są na keto. Kardashian podczas spotkania z przyjaciółmi zawsze ma pod ręką mieszankę octu jabłkowego z wodą (jedna lub dwie łyżki stołowe octu na szklankę wody). 

Pilnowanie pór posiłków

Celebrytka przyznała, że ostatni posiłek stara się zjeść najpóźniej cztery godziny przed snem. Z kolei pierwszą potrawę Kourtney spożywa koło południa. 

Okresowy post to najlepszy sposób, aby zobaczyć wyniki swoich wysiłków ketonowych, szczególnie jeśli zobowiązujesz się do diety przynajmniej na miesiąc - dodała Kardashian.

Mimo niewielkich trudności, które stoją przed każdą osobą przechodzącą na dietę, celebrytka świetnie sobie radzi w przyjętym wyzwaniu, do którego zachęca swoich fanów.

Zobacz wideo Fani śmieją się z Kim Kardashian. Gwiazda ostro odpowiada na zarzuty i pokazuje, co skrywa w lodówce
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.