Czy da się ćwiczeniami zmniejszyć talię? Ile razy w tygodniu trenować pośladki? Odpowiada Sylwia Szostak

Fani Sylwii Szostak uwielbiają jej serię Q&A, która regularnie pojawia się na Instagramie. Trenerka z chęcią udziela odpowiedzi na pytania dotyczące treningów i diety.

Cykl pytań i odpowiedzi Sylwii Szostak na Instagramie jest uwielbiany przez jej fanów. Obserwatorzy mogą otrzymać fachowe informacje, dotyczące treningów i diety. Spośród całego Q&A wybrałyśmy trzy najciekawsze zagadnienia, które poruszyła Sylwia. Oto odpowiedzi trenerki. 

 

Sylwia Szostak odpowiada na najciekawsze pytania, dotyczące treningów

Z całej puli materiałów, zmieszczonych przez Sylwię na InstaStories, wybrałyśmy trzy zagadnienia, które zwróciły naszą szczególną uwagę. Odpowiedzi trenerki mogą nam pomóc w lepszym zaplanowaniu treningów. 

Bardzo małe wcięcie w talii - czy można ćwiczeniami je jakoś zwiększyć?

Szostak podkreśla, że wygląd i szerokość bioder jest uzależniona od naszej budowy - to sprawa indywidualna. Ważna jest też wielkość naszej tkanki tłuszczowej

Niektóre osoby mają tendencję do odkładania tłuszczu z boku brzucha, przez co w okresie zwiększonego BF talia jest szersza

- dodaje Sylwia. Jeśli z kolei naturalnie przy niskim poziomie BF (zawartość tkanki tłuszczowej w naszym organizmie) ma się dość szeroką talię, trenerka zaleca, aby ćwiczyć barki i pośladki, co pomoże optycznie ją zmniejszyć.

Jak często ćwiczyć mięśnie pośladkowe? Czy progres jest tutaj ważny?

Szostak poleca ćwiczyć pośladki maksymalnie trzy razy w tygodniu. Z powodu kontuzji barku sama Sylwia trenuje mięśnie pośladków znacznie częściej niż wcześniej - efekt jest rzeczywiście większy.

Jakie ćwiczenia polecasz w pierwszym trymestrze ciąży?

To pytanie chodzi po głowie wielu aktywnych kobiet, które niedawno dowiedziały się, że wkrótce ich rodzina się powiększy. Trenerka zaznacza, że większość lekarzy proponuje na ten czas w ogóle zrezygnować z ćwiczeń. Szostak poleca jednak skonsultować się ze specjalistami - każdy organizm i ciąża są w końcu inne. Jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań, wiele popularnych trenerek ma gotowe treningowe zestawy dla kobiet spodziewających się dziecka.

Zobacz wideo "Przerwa na kawę" z Sylwią Szostak. "Kiedyś ważyłam 39 kg"
Więcej o:
Copyright © Agora SA