Pandemia koronawirusa sprawiła, że niektórym z nas całkowicie zmienił się tryb życia. Wiele osób zostało wystawione na jeszcze większą dawkę stresu oraz podwojone obowiązki. Natłok tych wszystkich czynników może prowadzić do chronicznego poczucia zmęczenia. Jak sobie pomóc i dodać energii?
Banany zawierają cenne elektrolity, w tym potas stabilizujący ciśnienie krwi. W owocach znajduje się również odpowiednio duża porcja węglowodanów, które są najlepszym źródłem energii.
Powszechnie wiadomo, że joga ma właściwości uspokajające i odprężające. Warto wiedzieć, że niektóre pozycje mogą nam również pomóc, gdy odczuwamy zmęczenie. Pozycja kobry skupia się na rozszerzeniu obszaru klatki piersiowej, przez co powietrze będzie swobodniej przepływało, a przenoszony tlen podniesie nam poziom energii. Aby prawidłowo wykonać ćwiczenie, połóż się na brzuchu na macie. Zegnij łokcie, połóż dłonie na ramionach i przesuń je w górę, prostując ręce, a twarz kierując w stronę sufitu. Wykonaj pięć oddechów i wydechów, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.
Słyszymy o tym cały czas, ale czy na pewno stosujemy się do zasad? Dorosły człowiek dziennie powinien wypijać około dwóch litrów, czyli około 8-10 szklanek, samej wody. Dobrze nawodnione ciało będzie funkcjonować na wyższych obrotach, mózg będzie dotleniony, a my mniej zmęczeni codziennymi obowiązkami.
Ćwiczenia wymagające siły eksplozywnej i zwiększające tętno wyzwalają w organizmie endorfiny, czyli poprawiające samopoczucie substancje chemiczne, które w naturalny sposób podnoszą poziom energii. Przysiady z wyskokami (stój, ugnij kolana, wyskocz prosto w powietrze, powróć do kucania, powtórz) to idealne połączenie zarówno ćwiczeń sercowo-naczyniowych, jak i treningu oporowego. Wykonaj trzy serie po 10 skoków kilka razy w tygodniu.
Oba napoje zawierają kofeinę (kawa może zawierać nawet dwa razy więcej niż herbata). Kofeina, którą otrzymujesz z zielonej herbaty, będzie prawdopodobnie bardziej równomiernie uwalniana w twoim ciele, co oznacza, że zamiast wstrząsu, uzyskasz płynny i stały przypływ energii przez dłuższy czas. Pij jedną filiżankę rano, drugą podczas lunchu, a ostatnią filiżankę po południu, nie później, niż cztery godziny przed snem.
Ćwiczenia uwalniają endorfiny i zwiększają produkcję serotoniny, dwóch hormonów, które zapewniają dobre samopoczucie i odprężenie, co ułatwi nam osiągnąć zdrowy sen. Jeśli dajesz sobie godzinę przed snem na odpoczynek, 30-minutowy jogging jest świetnym pomysłem na zebranie myśli i uspokojenie ciała.