Klasyczne pompki to twoja zmora? Dobrą alternatywę stanowi wersja przy ścianie. Jest łatwiejsza, ale równie skuteczna

Pompki to ćwiczenie, które angażuje różne partie mięśni w jednym czasie. Zamiast z nich rezygnować, wybierz wersję przy ścianie.

Pompki przy ścianie są łatwiejszą wersją klasycznych pompek i świetnie sprawdzą się jako wstęp do podjęcia się tego rodzaju ćwiczeń. Nie oznacza to jednak, że ta opcja nie daje żadnych efektów. Przeciwnie! Dobrze wykonane pompki przy ścianie aktywują i wzmacniają dokładnie te same mięśnie, które pracują w przypadku pompek standardowych. Pomagają także wzmocnić rdzeń i utrzymać stabilność ciała. Nie trzeba chyba wspominać, że jakikolwiek sprzęt jest tutaj zbędny. Wystarczy ściana i chęci do działania.

W dalszej części tekstu postaramy się wytłumaczyć, jak prawidłowo wykonać pompkę przy ścianie. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jak wykonać pompkę przy ścianie krok po kroku

  1. Stań na przeciwko ściany, ustawiając stopy w jednej linii z biodrami.
  2. Połóż obie dłonie na ścianie tak, by palce były skierowane w stronę sufitu.
  3. Weź wdech i zegnij łokcie, aż czoło lub nos zbliżą się do ściany.
  4. Zrób wydech, odsuwając się od ściany i wracając do pozycji wyjściowej.

Jeśli już opanujesz tę technikę i będziesz wstanie wykonać co najmniej dwadzieścia pięć powtórzeń, możesz spróbować utrudnić sobie zadanie. Odsuń się od ściany, unieś pięty i połóż ręce niżej na ścianie. To powinno nieco zwiększyć poziom trudności i przybliżyć cię do wykonania klasycznej wersji pompki w większej ilości powtórzeń.

Podczas wykonywania tego typu ćwiczeń ważne jest, aby zadbać o napięcie odpowiednich mięśni w celu usztywnienia rdzenia. Przede wszystkim musisz napiąć brzuch oraz mięśnie pośladków. Spróbuj pomyśleć o przyciągnięciu pępka w kierunku kręgosłupa i wyobraź sobie, że właśnie zakładasz bardzo obcisłe jeansy. Pamiętaj, by trzymać ciało w jednej linii.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.