Chcesz trenować jak modelki Victoria's Secret? Te ćwiczenia poleca instruktorka współpracująca z marką

Dla Andrei Rogers nie istnieje coś takiego, jak brak czasu na trening. Szybkie i dobre ćwiczenia można zrobić nawet podczas... mycia zębów. Trenerka współpracująca z modelkami Victoria's Secret pokazała świetny kilkuminutowy trening.

Andrea Rogers zaczynała od kariery tanecznej. Później postanowiła motywować kobiety do ćwiczeń, zostając trenerką i instruktorką. Rogers zdobyła rozgłos, a jej treningami zainteresowała się marka Victoria's Secret. Teraz Andrea znana jest na całym świecie, a ułożone przez nią ćwiczenia wykonują modelki tej znanej marki. Myślisz, że nie masz czasu na dobry trening? Rogers zmieni twoje nastawienie!

 

Szybki trening Andrei Rogers - ćwicz jak modelki

Na Instagramie Rogers znalazłyśmy trzy nagrania wideo przedstawiające dwa zestawy, które wykonamy dosłownie wszędzie. Już kilkanaście minut dziennie, poświęconych na treningi, pomaga w wysmukleniu sylwetki i wzmocnieniu mięśni. Jakie ćwiczenia poleciła Andrea?

Zestaw pierwszy - każde ćwiczenie po 8-12 powtórzeń

  • Plies - stań prosto i złącz pięty. Nie odrywając stóp od podłogi, uginaj nogi w kolanach.
  • Releves - pozostań w pozycji z ćwiczenia pierwszego. Tym razem odrywaj pięty od podłogi i wznoś się na palcach do góry, kontrolując mięśnie brzucha, aby zainicjować ruch. Nie pozwól piętom opadać do tyłu podczas podnoszenia. 
  • Passés - cały czas utrzymuj rozstawienie stóp z poprzednich ćwiczeń. Pozycja polega na naprzemiennym podnoszeniu i uginaniu w kolanach nóg w taki sposób, aby stopy dotknęły wewnętrznej strony uda nogi po przeciwnej stronie ciała.
  • Parallel Lunges - czyli klasyczne wykroki do tyłu. Podczas ćwiczenia kontroluj proste plecy i napięte mięśnie brzucha. Zwróć też uwagę, aby kolano znajdujące się z tyłu nie dotknęło do podłogi.

Zestaw drugi - każde ćwiczenie po 8-10 powtórzeń

Poniższy zestaw wykonamy opierając część ciała o łóżko lub róg kanapy. 

  • Side Reach - umieść prawą wyprostowaną nogę na łóżku. Następnie umieść lewą rękę na biodrze lewej nogi. Prawą ręką rozciągaj plecy, przechylając tułów na prawą stronę. Po określonej liczbie powtórzeń zmień strony. 
  • Pelvic Tilts - stań tyłem do łóżka i umieść na nim zgiętą w kolanie lewą nogę. Ręce trzymaj na biodrach. Zegnij lekko prawą nogę. Ruch polega na wypychaniu bioder w przód i tył. 
  • Forward Lunges with hip - stań przodem do łóżka i postaw na nim lewą stopę. Zegnij w kolanie lewą nogę. Ręce pozostają na biodrach. Następnie stań na palcach prawej stopy i pochyl ciało do przodu. Przytrzymaj pozycję i unieś ręce do góry, rozciągając w ten sposób całe ciało.
  • Fold Over with hamstring extension - pozostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia i postaraj się wyprostować lewą nogę w kolanie, następnie pochyl tułów w stronę nogi na łóżku, rozluźniając plecy i napinając mięśnie nogi.
Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.