Chcesz wzmocnić mobilność i stabilizację swojego ciała? Wykonuj codziennie te cztery ćwiczenia

Ostatnio w domu ćwiczą nie tylko pasjonaci, lecz także profesjonaliści. Elementy z ich treningów możemy przemycić do swojej rutyny. Ten zestaw codziennie wykonuje na rozgrzewkę zdobywczyni czarnego pasa w karate.

Ćwiczenie karate wymaga dobrej koordynacji, kondycji oraz wzmocnionych mięśni. Dlatego poza nauką ciosów, zajęcia z tej sztuki walki są bogate w różne treningi. Sensei Ash dla magazynu "Well+Good" zdradziła cztery pozycje, które ćwiczy codziennie. Pomogą nam one w zdobyciu kondycji i wzmocnieniu mięśni.

Cztery ćwiczenia wzmacniające, polecane przez profesjonalistkę

Poniższe ćwiczenia Sensei Ash to forma rozgrzewki przed właściwym treningiem karate. Pomogą one w odpowiednim skoordynowaniu rąk i nóg, co jest niezbędne w prawidłowej nauce sztuk walki. 

Samo kopanie to trening mobilności. Kiedy podnosisz nogę prosto, nie tylko otwierasz biodra, ale również ćwiczysz mięśnie czworogłowe i ścięgna podkolanowe. Zatem nie tylko budujesz mięśnie, lecz także poprawiasz swoją mobilność - zauważa karateka.

Jakie ćwiczenia poleca?

Deska

To jedno z najlepszych ćwiczeń na świecie - jest proste i skuteczne. Podczas jej wykonywania upewnij się, że twoje ręce znajdują się bezpośrednio pod ramionami, stopy są rozstawione na odpowiednią szerokość, rdzeń prosty, a głowa pochylona twarzą do podłogi.

Żabie skoki

To dynamiczne ćwiczenie polega na zeskoczeniu z ziemi z przysiadu przypominającego siedzącą żabę.  Rozpocznij od niskiego przysiadu. Trzymając ręce płasko na podłodze przed sobą, przenieś ciężar do rąk, aby podskoczyć, a następnie wyląduj z powrotem w niskim przysiadzie. 

Czołganie niedźwiedzia

Pozycja otwiera ramiona i biodra, jednocześnie przygotowując wszystkie stawy na poważne kopnięcia. Aby wykonać ruch, przyjmij pozycję klęku podpartego, z rękami pod ramionami i kolanami pod biodrami. Przyciśnij dłonie do podłoża i unieś kolana, zginając je pod kątem 90 stopni. Przesuń prawą rękę do przodu i lewą nogę do przodu w tym samym czasie, utrzymując biodra cały czas na tym samym poziomie.

Kaczy spacer

Ruch jest podobny do skoku żaby, ale zamiast skakania, kucamy się w przysiadzie i idziemy do przodu. Zacznij od głębokiego przysiadu i wyjdź jedną stopą, a następnie drugą, aby iść naprzód, jednocześnie utrzymując wyprostowany tułów. Aby wzmocnić efekty możesz umieść w jednej ręce ciężarek i unieść wyprostowane ramię w górę.

Zobacz wideo Weronika Rosati motywuje do ćwiczeń w domu
Więcej o:
Copyright © Agora SA