Odchudzasz się? Pamiętaj, aby nie popełniać tych błędów. Obalamy cztery dietetyczne mity

Pogoń za wymarzoną sylwetką powoduje, że czasem natykamy się na fałszywe informacje, dotyczące odżywiania i treningów. Na te cztery rzeczy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Jeśli na poważnie zabieramy się za odchudzanie, pamiętajmy, że nie wszystkie informacje znalezione w Internecie są właściwe i odpowiednie dla naszego ciała. Jeżeli nie przechodzimy na wyjątkowo restrykcyjną dietę, która powinna być skonsultowana ze specjalistą, zwróćmy uwagę, czy nie popełniamy poniższych błędów.

Cztery częste błędy podczas odchudzania, których należy unikać

Pomijanie śniadań

Nie bez powodu tak często mówi się o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest niezwykle istotne, aby rano dostarczyć organizmowi niezbędną ilość minerałów i witamin. Przez regularne pomijanie śniadań możemy zaburzyć pracę metabolizmu, a także negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie całego ciała. Brak paliwa wpłynie na naszą wydajność oraz samopoczucie. 

Unikanie białka

Istnieje wiele błędnych teorii, które twierdzą, że osoby na dietach odchudzających powinny bezzwłocznie wyłączyć ze swojego jadłospisu białko. Nic bardziej mylnego! Białko jest jednym z najważniejszych składników odżywczych, dodatkowo pomagającym zrzucić zbędne kilogramy. Białko sprawia, że dłużej czujemy się najedzeni, przyspiesza metabolizm, a także zmniejsza spożycie tzw. pustych kalorii. Dodatkowo chroni podczas odchudzania naszą masę mięśniową.

Trenowanie wyłącznie ćwiczeń cardio

Wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że jedynie treningi cardio pozwolą na redukcję tłuszczu. Rzeczywiście, taki rodzaj ćwiczeń jest polecany, jeśli chcemy zmniejszyć swoją wagę. Jednak nie oznacza to, że z innych treningów powinniśmy zrezygnować. Najlepszym sposobem jest łączenie cardio z ćwiczeniami siłowymi np. podnoszeniem ciężarków. Elementy siłowe sprawiają, że spalamy więcej kalorii i przyspieszamy metabolizm.

Kalorie w płynach się nie liczą

Dietetyczne koktajle mogą nam pomóc. Oczywiście w odpowiednich ilościach. Przesadzanie w drugą stronę lub kompletnie niezwracanie uwagi na składy napojów może spowodować dostarczanie dodatkowych kalorii. Dlatego sprawdzajmy z czego są zrobione nasze kupione koktajle i nie oszukujmy się, że kolorowe czy gazowane napoje nie powodują tycia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.