Chcesz schudnąć? Oto trzy kluczowe rodzaje ćwiczeń, które ci w tym pomogą

Jeżeli twoim celem jest utrata wagi, warto wiedzieć, że nie każde treningi przynoszą tak samo dobre rezultaty. Jakie zatem wybrać ćwiczenia?

Chcesz schudnąć, ale nie wiesz, za które ćwiczenia najlepiej się zabrać? Oczywiście każdy rodzaj aktywności fizycznej pomaga spalić zbędne kalorie. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że niektóre treningi szybciej wpłyną na spalanie tkanki tłuszczowej. O których ćwiczeniach mowa?

Trzy rodzaje ćwiczeń, które są najlepsze na odchudzanie

Po pierwsze - cardio

Jest to najczęściej polecany plan treningowy dla osób walczących z nadwagą. Cardio można ćwiczyć na każdym stopniu zaawansowania - wystarczy dobrać tempo i długość zajęć. To ważna część treningowej rutyny, która pozwala zacząć pracę nad sylwetką. Idealnym rozwiązaniem jest ćwiczenie cardio w interwałach, które podzielimy w dowolny sposób. Możemy na przykład zacząć od biegania, po czym przejść do truchtu, by zakończyć jazdą na rowerze lub sprintem. Ważne, aby nasze ciało pozostało w ciągłym ruchu. 

Po drugie - trening siłowy

Trening z wykorzystaniem ciężarków pozwala na szybsze spalanie kalorii, przy jednoczesnym rzeźbieniu mięśni. Pamiętaj, by zwrócić uwagę, jakiej wagi ciężarki wykorzystujesz - jeśli są lżejsze, wykonaj więcej powtórzeń. Trening siłowy możesz również przeprowadzić bez sprzętu, a wykorzystując jedynie swój ciężar ciała, wystarczy znaleźć odpowiedni zestaw ćwiczeń. 

Po trzecie - trening łączony

Cykliczny trening cardio, do którego dodamy kilka ćwiczeń z treningu siłowego to najlepsze rozwiązanie, aby spalać tkankę tłuszczową. W ten sposób ruchy naszego ciała w różnych pozycjach będą ukierunkowane na wiele partii mięśni jednocześnie, co idzie z większym wysiłkiem. Jak połączyć w takim razie dwa treningi? Spróbujmy na przykład od joggingu z przerwami na skakankę lub pompki z unoszeniem hantli lub butelek z wodą.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.