Jak poprawić efekty uprawiania jogi? Skoncentruj się na tych trzech rzeczach

Regularne ćwiczenie jogi wymaga mobilizacji i skupienia. Z każdymi zajęciami będzie coraz trudniej. Jak wytrzymać tempo i nie zgubić motywacji, a do tego wzmocnić efekty treningów?

Rozpoczęłaś przygodę z jogą i obawiasz się, że sobie nie poradzisz? Jak nie utracić motywacji, kiedy ćwiczenia wchodzą na wyższy poziom? Joga pomaga w rozciąganiu ciała, świetnie poprawia technikę oddychania, a także pomaga zapanować nad stresem. Warto wiedzieć, co zrobić, aby wzmocnić efekty treningów, jednocześnie mobilizując się do pracy.

Próbuj nowych (i trudnych) pozycji

Marzysz o opanowaniu Crow Pose? To jedna z bardziej zaawansowanych pozycji w jodze, która wymaga silnych rąk i utrzymania równowagi na rękach.

Pewnego dnia, dzięki cierpliwości mojego instruktora, odepchnęłam od siebie strach i mimo drżących rąk walczyłam, aby przyjąć pozycję. Przewróciłam się wiele razy, ale za którymś razem w końcu się udało! To było niesamowite

- Victoria Moorhouse dla magazynu "Popshugar". Jeśli uczestniczymy w zajęciach grupowych, zaufajmy instruktorowi, który ma doświadczenie i pomoże nam w przygotowaniu i ułożeniu ciała, aby zrobić daną pozycję. 

Skoncentruj się na oddechu

Wiele osób, które zaczynają przygodę z jogą nie wierzy, jak ważna jest prawidłowa technika oddechu. Tymczasem od tego zależy, czy ćwiczenia przyniosą dobre efekty, oraz czy uspokoimy nasz organizm. Ciągła praca oddechów i wydechów sprawia, że nasz umysł i ciało uspokaja się i znika napięcie. Pamiętajmy zatem, by już od pierwszych lekcji nie lekceważyć oddechów. 

Spróbuj wydłużyć czas treningu do godziny

Zwykle na początku zaczynamy od 25 minut ćwiczeń, potem przechodzimy do 30-45 minut. Jeżeli chcemy wzmocnić efekty, spróbujmy wydłużyć czas treningu do pełnej godziny. Ostatnie 15 minut poświęćmy na medytację i rozluźnienie mięśni. Godzinne zajęcia trzy razy w tygodniu pozwalają na niesamowite efekty. 

Zobacz wideo JOGA w domu dla początkujących
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.