Pięć niskokalorycznych produktów, po które powinniśmy sięgać częściej. Jedna porcja to tylko 10 kalorii!

Niskokaloryczność nie musi wiązać się z małą zawartością witamin. Te produkty są tego doskonałym przykładem - dzięki niskiej liczbie kalorii oraz wielu składnikom odżywczych są idealnym uzupełnieniem diety.

Przechodząc na dietę odchudzającą, wiele osób martwi się, że niskokaloryczne produkty nie dostarczą właściwej ilości minerałów i potrzebnych witamin. Jest to błędne przekonanie - wiele z nich posiada cenne składniki odżywcze. Oto lista pięć produktów, które zapewnią nam dobrą porcję witamin przy niskiej zawartości kalorii.

5 niskokalorycznych produktów, które warto włączyć do diety

Szpinak - 7 kalorii w filiżance

Te zielone liście doskonale nadają się do sałatek oraz dań głównych. Szpinak zawiera karotenoidy, które poprawią nam kondycję wzroku. Dodatkowo posiada wiele przeciwutleniaczy, mogących pomóc obniżyć ryzyko zachorowania na raka.

Grzyby - surowa porcja w połowie szklanki to 9,5 kalorii

Grzyby są bardzo popularne wśród ludzi na diecie roślinnej, ponieważ niektóre gatunki mogą zastąpić strukturę mięsa. W grzybach znajdziemy odpowiednią dawkę miedzi (np. w odmianie shiitake), która wpływa na kondycję kości. W białych odmianach znajdziemy z kolei witaminę B - to dzięki niej organizm przetwarza pożywienie w energię.

Jarmuż - 6 kalorii w filiżance

Jarmuż króluje w jadłospisie osób na diecie roślinnej. Dodaje się go do sałatek, z jego wykorzystaniem można przygotować chipsy, a nawet... frytki. Nic dziwnego, że poleca go wiele osób - zawiera m.in. witaminę K, C, wapń oraz błonnik.

Seler naciowy - 6 kalorii w jednej łodydze 

Sok z selera robi ostatnio ogromną karierę. Warzywo jest polecane na diecie odchudzającej. Ma mało kalorii, a także nawadnia organizm. Warto zaznaczyć, że w selerze zawarte są też związki, które mogą pomóc w zmniejszeniu stanów zapalnych.

Czosnek - 4 kalorie w surowym ząbku

Czosnek to wyjątkowo aromatyczna przyprawa, która nadaje naszym potrawom charakteru. Znane są jego właściwości przeciwzapalne, świetnie działa też na obniżenie ciśnienia krwi, ze względu na zawartość potasu oraz przeciwutleniaczy. 

Zobacz wideo Jessica Mercedes przechodzi na dietę Adele
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.