Siedem najtrudniejszych ćwiczeń bez sprzętu. Wykonasz je, jeśli masz dobrą kondycję

Szukasz domowych ćwiczeń dla bardziej zaawansowanych? Ten zestaw wykonają osoby, którym niestraszne są regularne treningi.

Jeżeli twoim celem jest stopniowe podwyższanie sobie poprzeczki podczas treningów, koniecznie wypróbuj te ćwiczenia. Postaraj się włączać je z umiarem - choć mogą wydawać się proste, wcale nie są łatwe do powtórzenia. 

Siedem ćwiczeń, które są trudniejsze, niż się wydaje

Pistol squad, czyli przysiad na jednej nodze

Przysiad na jednej nodze może być jednym z najtrudniejszych ćwiczeń, jakie kiedykolwiek wykonałeś. Wymaga to nie tylko siły, lecz także elastyczności i zachowania równowagi. 

Burpees

To bardzo popularny zestaw, który połączył kilka figur. Chociaż to wymagające ćwiczenie, warto włączyć je do swojej rutyny, chociażby ze względu na to, jak wzmacnia mięśnie, w tym brzucha, ramion, pleców oraz nóg. To doskonała alternatywa dla treningu cardio

Spacer smoka

To jedno z najlepszych podstawowych ćwiczeń, jakie można wykonać. Trenowanie tej pozycji pomaga wzmocnić wiele grup mięśni, przez co donosimy wrażenie, że pracuje całe nasze ciało.

Jump squats - skoki z przysiadem

 Przysiady skokowe to jedno z najlepszych ćwiczeń HIIT w twoim arsenale. „Natychmiast aktywują mięśnie dolnej części ciała i zwiększają siłę wybuchową. RIP do swoich quadów - mówi trener Kirsty Alexander. Nawet garść pozostawi cię bez tchu.

Wspinaczka górska

Wspinaczka górska może początkowo wydawać się łatwo ale już po kilku sekundach zorientujesz się, że było to tylko złudzenie. Ćwiczenie wzmacnia górną i dolną część ciała, zapewniając dodatkowo dobry trening cardio. 

Szerokie skoki

Przysiady ze skokami są trudne - te w wersji szerokiej jeszcze trudniejsze. Podczas wykonywania ćwiczenia zamiast mocnego skoku wzwyż staramy się skoczyć najdalej, jak tylko potrafimy. To tak, jakbyśmy mieli do wykonania skok w dal, ale bez odpowiedniego startu.

Pompki Spidermana 

Ta wersja pompek to prawdziwe wyzwanie. Podczas ćwiczenia musimy bardziej zaangażować mięśnie rdzenia, niż podczas klasycznej wersji, ponieważ jedna stopa unosi się nad ziemią.

Zobacz wideo Marta Linkiewicz intensywne ćwiczy z trenerem personalnym
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.