Anna Lewandowska przypomina o piciu wody i ostrzega przed groźnymi skutkami odwodnienia organizmu

Na instagramowym profilu Anny Lewandowskiej pojawił się wps dotyczący nawodnienia organizmu. To bardzo ważna kwestia, która często bywa pomijana.

Picie wody to bardzo ważny nawyk, który czasem trudno jest wprowadzić na stałe, szczególnie na początku przygody. O nawodnieniu należy pamiętać szczególnie przy dużym wysiłku, a także podczas upałów. Oczywiście nie tylko.

Na Instagramie Anny Lewandowskiej pojawił się wpis poruszający kwestię nawodnienia organizmu. Trenerka wypowiedziała się także na temat skutków niedoborów wody. 

Niedobór wody w organizmie może być przyczyną zwiększonej podatności na rozwój wirusów i patogenów. Zdecydowanie warto ją pić, aby wraz z moczem usuwać toksyny ze swojego organizmu. Dodatkowo woda, jako nośnik oraz rozpuszczalnik substancji odżywczych, pełni wiele istotnych funkcji w organizmie - napisała pod postem Lewandowska.

Funkcje wody w organizmie wg Anny Lewandowskiej:

  • podnosi odporność organizmu na infekcje i wirusy,
  • obniża podatność na zachorowania,
  • zmniejsza zatrzymywanie się wody w organizmie,
  • polepsza samopoczucie,
  • odpowiada za nawilżenie błon śluzowych.

Trenerka wyjaśniła różnicę między wodą mineralną a źródlaną.

Naturalna woda mineralna to woda podziemna, pierwotnie czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym, charakteryzująca się stabilnym składem mineralnym oraz właściwościami mającymi znaczenie fizjologiczne, powodującymi korzystne oddziaływanie na zdrowie ludzi. Naturalna woda mineralna uznawana jest za minerał bez względu na stopień mineralizacji - wytłumaczyła Ania.
Woda źródlana jest to woda podziemna pierwotnie czysta pod względem chemicznym i mikrobiologicznym, nie różniąca się właściwościami i składem mineralnym od wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi określonymi w przepisach o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę - dodała.

Dorosły człowiek powinien spożywać około 30 mililitrów wody na każdy kilogram swojego ciała, co daje średnio około 3 litrów wody w ciągu doby. Anna Lewandowska podkreśla, że picie wody nie wyklucza przyjmowania innych rodzajów płynów, które także należy wliczyć, czyli między innymi herbaty ziołowe, świeżo wyciskane soki, koktajle i smoothie. Wodę powinno się jednak traktować jako główne źródło nawodnienia organizmu. Pamiętajmy, że nie zawiera kalorii.

Zobacz także wieczorną rutynę Anny Lewandowskiej:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.