Jak wzmocnić rdzeń, ćwicząc w domu? Wypróbuj trening bokserski

Boks doskonale wpływa na kondycję. To wykańczający trening cardio. Profesjonalni bokserzy dużo czasu poświęcają na wzmocnienie rdzenia, który jest niezbędny do prawidłowej pracy poszczególnych mięśni. Jakie ćwiczenia wykonać?

Trenowanie boksu, nawet rekreacyjne, spowoduje, że w końcu porządnie poczujemy swoje mięśnie. Już od pierwszych lekcji zdasz sobie sprawę, że przy ciosach bardzo ważna jest właściwa praca nóg oraz rdzenia, a nie tylko samej ręki. Im silniejsze mięśnie rdzenia - tym silniejszy będzie nasz cios. Jak ćwiczyć tę grupę mięśni w domu? Oto niezawodne ćwiczenia.

Czym jest rdzeń?

Gdy mówimy o ćwiczeniach na rdzeń, mamy na myśli mięśnie, które znajdują się wokół kręgosłupa, czyli tak naprawdę o mięśniach tułowia. Często spotkamy się też z pojęciem gorsetu mięśniowego. Jego porządne wypracowanie to podstawa do wyćwiczenia innych partii mięśniowych.

Domowy trening wzmacniający rdzeń

Sprint

Szybki bieg doskonale się sprawdzi, aby przyspieszyć tętno, przy jednoczesnym wzmocnieniu rdzenia. Częste bieganie poprawia wydolność płuc, a co ważniejsze w boksie, buduje wytrzymałość mięśni nóg. Podczas biegu ważne jest, aby oddychać przeponą - to utrzymuje zaangażowanie rdzenia w ćwiczenie. Jeśli nie masz możliwości sprintu, spróbuj biegu w miejscu z unoszeniem wysoko kolan.

Plank

To ćwiczenie pojawia się niezwykle często - nie bez powodu. Trenowanie deski ma wiele zalet, o których zdają sobie osoby uprawiające boks. Plank wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję i uczy wytrzymałości oraz koncentracji. Już po miesiącu regularnego wykonywania ćwiczenia widzimy różnicę w naszej postawie i sylwetce.

Skakanka

Intensywne skakanie na skakance pozwala nam na wyćwiczenie mocnych nóg, co poprawia stabilność ciała podczas ćwiczenia boksu. Nie zapominajmy o prawidłowym oddychaniu!

Joga

Ćwiczenie jogi pomaga na pokonanie wielu trudności w tym obkurczonych i słabych mięśni rdzenia. Na początek polecane są m.in. pozycje psa z głową w dół, ćwiczenie pies-ptak, pies z głową w górę oraz wojownik.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.