Kayla Itsines zachęca do trenowania z wykorzystaniem stepu. Zrób pięć ćwiczeń w kwadrans i poczuj mięśnie

Step fitness urozmaici domowe treningi. Do ćwiczeń możesz wykorzystać zwykły stabilny stołek. Dzięki wprowadzeniu tego elementu wzmocnisz intensywność wykonywanych ćwiczeń.

Szczuplutka, ale umięśniona Kayla Itsines to prawdziwy wulkan energii. Ćwiczenia trenerki pokochały miliony osób na całym świecie - nic dziwnego, Kayla w prosty sposób prezentuje kolejne pozycje. Efekty jej treningów są naprawdę zachwycające. Itsines tym razem pokazała, w jaki sposób ćwiczyć w domu step.

 

Kayla Itsines ćwiczy ze stepem - prosty i męczący zestaw treningowy

Trenerka podkreśla, że poniższy zestaw można modyfikować na dowolną liczbę sposobów. Kayla zaproponowała swoim obserwatorom wyzwanie ze stepem w roli głównej - dzięki temu niewielkiemu stołeczkowi znacznie poprawi się jakość wykonywanych przez nas ćwiczeń. Cały trening zajmie nam tylko 15 minut.

Ćwiczenie 1 - uniesienie kolan w górę (20 powtórzeń, po 10 na każdą nogę)

Jedną nogę stawiamy na stepie, drugą unosimy go góry przed siebie kopnięciem, aby kolano znalazło się najwyżej, jak tylko potrafimy. 

Ćwiczenie 2 - przysiady z zeskokiem (15 powtórzeń)

Nogi rozstawiamy po obu stronach stołka, następnie skaczemy na step, łącząc nogi. Z podwyższenia schodzimy również skokiem, kończąc ruch przysiadem.

Ćwiczenie 3 - uderzenia palcami o krawędź stepu (15 powtórzeń)

Stajemy przed stołkiem, następnie w szybkim tempie przekładamy naprzemiennie stopy w taki sposób, aby dotknąć palcami do blatu stepu.

Ćwiczenie 4 - przysiady bułgarskie (20 powtórzeń, po 10 na każdą stronę)

Przyjmujemy pozycję wypadu jedną nogą w tył. Umieszczamy stopę nogi znajdującej się z tyłu na stepie. Następnie wykonujemy przysiady, utrzymując proste plecy.

Ćwiczenie 5 - Burpees ze stepem

Klasyczne ćwiczenie burpees urozmaicamy o element, w którym chwytamy oburącz za stołek, przy zejściu do pozycji pompki. Na koniec wracając do pozycji stojącej, wskakujemy na step.

Zobacz wideo Trening Karoliny Gilon na górne partie ciała
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.