Taśmy oporowe, mata i dwadzieścia minut. Tyle potrzebujesz, aby przeprowadzić porządny trening nóg

Taśmy oporowe to doskonały sprzęt do domowych treningów. Nie zajmują dużo miejsca, są tanie, a z ich użyciem ćwiczenie wejdzie na wyższy poziom.

Jeśli jeszcze nie posiadamy w swoim ekwipunku gum do treningów, koniecznie to zmieńmy! Taśmy poleca wiele trenerek fitness, które same chętnie układają ćwiczenia z ich wykorzystaniem. Mariela Bravo postanowiła użyć ich do pozycji skoncentrowanych na nogach.

 

Trening z taśmami na piękne nogi

Dwadzieścia minut dziennie wystarczy, aby poprawić smukłość i mięśnie naszych nóg. Mariela zaprezentowała pięć ćwiczeń, których wykonanie zmieści się w tym czasie. Bravo zaleca, aby trening wykonać w trzech pełnych rundach.

Ćwiczenie pierwsze - 8 powtórzeń na każdą nogę

Taśmę umieść na wysokości kolan. Następnie zrób przysiad w bok, odchylając jedną z nóg we właściwą stronę. Po wróceniu do pozycji stojącej, wykonaj wymach nogą w bok, zakładając jednocześnie dłonie na biodra.

Ćwiczenie drugie - 12 powtórzeń

Tym razem taśmę zaczepiamy na stopach w taki sposób, aby zaczepiała się o kostkę w jednej nodze, a w drugiej o śródstopie. Szybkim ruchem naciągamy gumę, podnosząc do góry nogę, uginając ją w kolanie, które kierujemy w stronę łokcia w ręce po przeciwnej stronie ciała. Następnie robimy przysiad i powtarzamy to samo, zmieniając nogę. 

Ćwiczenie trzecie - 12 powtórzeń

Guma zostaje w niezmienionej pozycji. Ruch polega na przyciąganiu i podnoszeniu kolana do przeciwnej strony ciała, połączone z przyciskaniem łokci w tę samą stronę. 

Ćwiczenie czwarte - 10 powtórzeń

Guma oporowa wraca na wysokość kolan. Następnie wykonujemy przysiady z przesunięciem nogi w bok, tak by napiąć taśmę. Trzymamy mocne plecy i napięty brzuch.

Ćwiczenie piąte - 10 powtórzeń na każdą nogę

Taśmę ponownie przenosimy na wysokość kostek. Tym razem będziemy robić wypady nogą w tył z rozciąganiem gumy tak daleko, na ile pozwala nam na to kondycja. 

Zobacz wideo Trening z gumą. 5 ćwiczeń na jędrne pośladki
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.