Trening izometryczny na ręce i ramiona. Te ćwiczenia tylko wydają się proste

Ćwiczenia izometryczne polegają na jednoczesnym napinaniu konkretnych partii mięśniowych. Taki trening jest znacznie trudniejszy od klasycznej aktywności fizycznej.

Trening izometryczny, podczas którego mamy za zadanie pozostać w bezruchu, a jedynie maksymalnie napinać mięśnie, jest świetnym wyjściem dla osób mających problemy ze stawami. Takie ćwiczenia, mimo statyczności, niesamowicie męczą. Jak trenować w domu?

Trening izometryczny na ręce i ramiona

Ćwiczenia zostały podzielone na interwały z wydzielonym czasem na odpoczynek. Całość powinna zająć około dziesięciu minut. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy wydłużyć trening do 20-30 minut. Każdą z figur wykonujemy przez 30 sekund, po zakończeniu pierwszej części robimy minutową przerwę i przechodzimy do drugiej tury treningu. 

Część pierwsza

  1. Podpór na prostych nogach - stań prosto, następnie pomału zejdź do pozycji psa z głową w dół. Następnie oprzyj ciężar ciała na dłoniach i palcach stóp, odrywając stopy od podłoża. Trzymaj napięty brzuch.
  2. Pies z głową w dół przy napiętych mięśniach brzucha i pleców.
  3. Superman z uniesionymi ramionami - połóż się na brzuchu. Unieś w górę szyję, głowę i barki. Ręce załóż za głowę i połóż na karku. Szyja powinna znajdować się w jednej linii z kręgosłupem.
  4. Chwyt tricepsa - ustaw za sobą stabilne krzesło, ławę lub usiądź przed kanapą, tak, aby móc oprzeć na jej siedzeniu ręce. Plecy powinny lekko dotykać do wybranego mebla. Połóż dłonie płasko na krześle/ławie w taki sposób, by palce były skierowane w stronę pleców, a łokcie były zgięte. Unieś biodra w górę i przytrzymaj przez wyznaczony czas.

Część druga

  1. Przytrzymanie pompki - przyjmij pozycję do wykonania klasycznej wersji tego ćwiczenia i zatrzymaj ruch w momencie, gdy ugniesz łokcie. 
  2. Izometryczna rotacja ramion - klęknij na podłożu. Zegnij łokcie i trzymaj je blisko bioder tak, aby otrzymać kąt 90 stopni. Wtedy wykonaj ruch, jakbyś chciał przyciągnąć do siebie łopatki. Lekko odchylaj ramiona do tyłu.
  3. Jednoramienny pies z głową w dół - po przyjęciu klasycznej pozycji podnieś jedną rękę do góry i połóż ją na plecach. Po 30 sekundach zmień ręce.
Zobacz wideo Weronika Rosati motywuje do ćwiczeń w domu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.