Jak nie odchudzać się z brzucha? Te błędy często popełniamy na diecie

Trzymanie się diety często nie jest łatwym wyzwaniem. Dodatkowo może nas zniechęcać fakt, gdy nie widzimy zamierzonych efektów. Jeśli masz problem z odkładającym się tłuszczem na brzuchu, być może popełniasz te błędy.

Dieta wymaga wielu poświęceń - z tego powodu zawsze chcemy, aby nasze zaangażowanie i systematyczność nie poszły na marne. Od tygodni stosujesz się do nowych zasad, ale tkanka na twoim brzuchu nie wygląda dobrze? Być może popełniasz jeden z błędów, które utrudniają schudnięcie z tej części ciała, a także powodują nieprzyjemne wzdęcia.

Cztery błędy, które utrudniają pozbycia się nadprogramowego tłuszczu z brzucha

Zapominasz o ćwiczeniach

Choć prawidłowe odżywianie jest podstawą do dobrej sylwetki, sama dieta nie wystarczy, jeśli nie włączysz do niej... aktywności fizycznej. Nie skupiaj się wyłącznie na jedzeniu. Dodaj do dziennego planu spacer, trucht, bieganie lub zacznij domowe treningi. Najważniejsze jest zachowanie równowagi pomiędzy dietą i ćwiczeniami. 

Włączasz do diety zbyt dużych ilości poszczególnych produktów

Niektóre warzywa i owoce, choć są bardzo zdrowe, w większych ilościach mogą powodować wzdęcia. Do wzdymających produktów należą m.in. gruszki oraz jabłka. Te dwa owoce wykazują wysoką zawartość cukrów prostych. W tym przypadku dobrze będzie zastosować dietę FODMAP, która wyłącza z codziennego menu składniki zawierające dużą ilość tej grupy cukrów.

Nie pijesz wystarczającej ilości wody

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne. Odpowiednia ilość czystej wody w organizmie ogranicza wzdęcia. W jaki sposób? Woda odpowiada za prawidłowość procesów trawiennych, a jej niedobór prowadzi do problemów, które mogą skończyć się zaburzeniem pracy jelit.

Nie zwracasz uwagi na pory jedzenia

Zdecydowanie lepszym wyjściem jest podzielenie dziennej porcji kalorii na mniejsze i częstsze porcje. W ten sposób dłużej będziemy mieć poczucie sytości. Przez rzadsze i większe posiłki lub, co gorzej, głodówki, narażamy się na podjadanie lub jedzenie w nocy, co ma okropne skutki i może zniszczyć nasz cały plan diety. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.