7 smacznych produktów, które mogą pomóc ci obniżyć poziom cholesterolu. Mamy dobrą wiadomość dla łasuchów

Wśród produktów spożywczych istnieją takie, które mogą zadziałać cholesterolowi na korzyść. Przedstawiamy siedem z nich.

Wybór zdrowych opcji może być trudny, gdy oferuje się nam tak szeroką gamę produktów. Trzeba przyznać, że łatwo się pogubić i stwierdzić, co może być dla nas dobre. Przed równie trudnym wyborem stają osoby, które chcą obniżyć poziom cholesterolu. Istnieją jednak produkty, które mogą przyczynić się do korzystnego efektu. Prezentujemy niektóre z nich.

Produkty, które obniżają cholesterol - gorzka czekolada

Ciemna czekolada to prawdziwa uczta dla ciała. To o dużej zawartości kakao zapewnia dawkę flawonoidów, które stanowią dobrodziejstwo dla układu sercowo-naczyniowego. Jedzenie gorzkiej czekolady zawierającej co najmniej 75 proc. kakao może skutecznie poprawić profile lipidów we krwi.

Produkty, które obniżają cholesterol - truskawki

Zawarte w truskawkach polifenole mają dobroczynny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Badania wiążą regularne spożywanie truskawek z niższym ryzykiem chorób serca.

Produkty, które obniżają cholesterol - ziemniaki

Pieczony ziemniak dostarczają więcej zdrowego dla serca potasu niż banany. Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości tego ważnego składnika odżywczego może również obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko udaru mózgu, a także innych chorób sercowo-naczyniowych.

Produkty, które obniżają cholesterol - pomidory

Pomidory zawierają nie tylko spore ilości potasu, ale też witaminy A i C oraz likopen, czyli przeciwutleniacz przyczyniający się do zmniejszeniem poziomu złego cholesterolu LDL.

Produkty, które obniżają cholesterol - tuńczyk

Niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję świeżą czy z puszki, kwasy tłuszczowe omega-3 znajdujące się w tuńczyku (i innych rybach) mogą skutecznie obniżać poziom trójglicerydów we krwi.

Produkty, które obniżają cholesterol - jabłka

Częste spożywanie jabłek może znacząco obniżyć cholesterol. Dzieje się tak dzięki związkom fenolowym znajdującym się w skórkach jabłek, czyli przeciwutleniaczom, które wspierają zdrowe funkcje komórkowe i prawidłowy przepływ krwi.

 Produkty, które obniżają cholesterol - płatki owsiane

Owies zawiera rodzaj rozpuszczalnego błonnika, beta-glukanu, który może obniżyć poziom cholesterolu LDL, poprzez wchłanianie wody z przewodu pokarmowego i usuwanie nadmiaru tłuszczów nasyconych, zanim dostaną się do krwioobiegu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA