Jak złagodzić ból mięśni po wielu powtórzeniach przysiadów? Oto kilka wskazówek

Porządny trening na dolne partie ciała może skutkować nieprzyjemnym bólem mięśni następnego dnia. W jaki sposób zminimalizować zakwasy?

Przysiady w różnych formach są jednym z najczęstszych elementów treningu. Do wykonania tego rodzaju ćwiczeń możemy użyć ciężarków i gum oporowych, aby jeszcze bardziej wzmocnić efekty. Choć ćwiczenie jest proste w wykonaniu, może skutkować porządnymi zakwasami kolejnego dnia. Czy można zminimalizować potreningowe bóle mięśni?

Sposób na zakwasy po przysiadach

Zakwasy stały się przeszkodą w wykonaniu kolejnych ćwiczeń? Istnieje kilka sposobów, które mogą nam pomóc w zmniejszeniu ich odczuwania po intensywnych ćwiczeniach na dolne partie ciała. 

Po pierwsze - właściwe rozgrzanie przed treningiem

W dobrej rozgrzewce może nam pomóc piankowy wałek, z którego wykorzystaniem zrobimy kilka podstawowych ćwiczeń. Rollowanie mięśni przed treningiem właściwym aktywizuje je i przygotowuje ciało do fizycznego wysiłku.

Po drugie - pamiętaj o rozciąganiu

Podczas ćwiczeń w mięśniach wytwarza się kwas mlekowy, który powoduje zmęczenie i ból na następny dzień. Odpowiedni stretching pozwala rozluźnić mięśnie i pozbyć się zalegającego kwasu. Dodatkowo rozciąganie po treningu zwiększa krążenie krwi, dzięki czemu mniej odczuwamy zmęczenie. Po ćwiczeniach poświęćmy 5-10 minut na porządny stretching. 

Po trzecie - zapewnij odpowiednie nawodnienie

Zarówno przed, jak i po treningu musimy dostarczyć do ciała odpowiednią ilość wody. Wiele osób zapomina o tym, aby uzupełnić płyny przed ćwiczeniami, a ma to znaczący wpływ na nasze samopoczucie i pracę mięśni. Pamiętajmy też o popijaniu niewielkich ilości wody w przerwie między kolejnymi rundami ćwiczeń. Butelka z wodą powinna stanowić nieodłączny element naszego wyposażenia. 

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.